Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’da köy turizmine ilgi artıyor

11 Ağustos, 2014 | 09:08

Rusya’da son dönemde köy turizmine ilgi gösteren kentlilerin sayısı giderek artıyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, kentlilerin birçoğu tatilini önceleri gibi deniz kıyısında değil, gözün alabildiğine uzanan ormanlar ve tarlalar arasındaki köylerde geçirmeyi tercih ediyor. Bunlar temiz havadan, kuşların ötüşünü dinlenmekten, ekolojik gıda maddelerinin tadına bakmaktan zevk alıyor.Bazı turistler dağdağalı kent hayatından dinlenmekten başka köy işlerine katılmaktan da hoşlanıyor.

Rusya’nın eski kentlerinden Tula’ya yakın bölgedeki kovanlığın ziyareti kırsal turizmin çok popüler bir türü oldu. Arıcı Yegor Pirogov’un kovanlığı 3 yıldır turistlerin ziyaretine açık. İlk başta turistler azdı. Günümüzde sayısı öylesine çok ki, ziyaret çizelgesini oluşturmak bile gerekmiştir. Turistlere, arı kovanına çok yakınlaşmamaları, keskin el hareketleri yapmamaları,kovanlığa giderken parfüm ve kokulu kozmetik kullanmamaları gerektiği talimatları veriyor. Parfüm kokusu arıları çektiği için insanı sokması pek muhtemeldir. Arı kovanı açmak kaplan kafesine girmek kadar tehlikeli olmasa da arıların saldırısına uğramak mümkün. Tula bölgesindeki kovanlığı ziyaret etmiş turistler unutulmaz izlenimleri ve kovanlıkta üretilen balı beraberinde götürüyor.

Moskova’nın 200 kilometresindeki küçük bir köy, ev işi peynir üretimiyle meşhur. Köyde, isteyen herkese el işi peynir üretme sanatı bir gün içinde öğretilebilir. Turistlere peynir üretme sanatını öğreten Eduard, monoton hayattan bıkmış olanlara sağlanabilecek hizmetler çeşitlerini arttırmayı düşünüyor.

Mus yetiştirildiği çiftliğe de turistlerin ziyaretine seviniyor. Muslar evcilleştirilmiş olduğu için turistlere yeni sağılmış sütü ikram ediliyor.Çiftlik çalışanları, musun sağılması için şu hileliğe başvurdu. Bebek doğuran musla durmadan koruşuyor, bundan sonra mus kenrdine sağıcının yaklaşmasını müsaade edeyir. Çünkü insanın sesine yavrusunun sesine gibi alışıyor.

Tatilde bulunan kentliler için güzel manzaralı bir gölde balık avlamaktan, nehrin tertemiz serin suyuna girmekten daha iyi ne olabilir. Televizyon ve bilgisayar ekranlarından ayrılıp başka bir dünyayı görmek, çocuklar için de yararlı olur.Bu dünyada inekleri otlama, kümes hayvanlarına bakma,sebzeleri ekme,ormanda mantar toplama,ürün kaldırma gibi işlerle uğraşmak mümkün.

Kentli köyde bir hafta geçirmekle bir yıla yetecek güç ve moral gücü edinecek. Gelecek yıl da tatilini köyde, horozların ötüşü, arıların vızıltısı tarlaların unutulmaz güzel kokusu şartlarında geçirmek isteyeceği ihtimali gayet büyük.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Köy Turizmi, Köy Turizmi Haberleri, Moskova, Moskova haberleri, Moskova köyleri, Moskova Rusya, Moskova turu, Rusya, rusya haberleri, Rusya köy turizmi, Rusya turizm, Rusya Turları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları