Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya ile ilişkileri düzelten Türkiye, Tunus’u ‘Rus’ pazarından sildi!

07 Ağustos, 2018 | 16:30

Rusya ile ilişkileri düzelten Türkiye, Tunus'u 'Rus' pazarından sildi!

Rusya ile ilişkileri düzelten Türkiye, Tunus’u ‘Rus’ pazarından sildi. 2015’te yaşanan uçak krizi nedeniyle ilişkilerin gerildiği dönemlerde Rusya pazarında çift haneli büyüyen Tunus’ta işler tersine döndü.

Türkiye’nin Rusya pazarına geri dönmesi ile Tunus sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Rus basınında yer alan habere göre, Türkiye ile yaşanan uçak gerilimi sonrası Rus tatilcilerin yöneldiği Kuzey Afrika ülkesi Tunus’a charter seferleri düzenleyen tur operatörleri şimdilerde ya azaltıyor ya da tamamen iptal ediyor.

Rusya ile ilişkileri düzelten Türkiye, Tunus’u ‘Rus’ pazarından sildi!

Son iki yıldır süren Rus turist azalmasının devam etmesi halinde Tunus’un “kitle turizminde” Rusya pazarını tamamen kaybedeceği ifade ediliyor.

Türkiye’nin fiyat rekabetinde Tunus’u alt ettiğine dikkat çeken Rus turizmciler, Rusya’dan Tunus’a 6 saatte uçulurken bu sürede Türkiye’ye gidip gelinebildiğinin de altını çiziyorlar.

Öte yandan Rus turizmciler Tunus’un otel kalitesi ve ülke popülaritesinin de Türkiye ile rekabet edebilecek düzeyde olmadığını belirterek, Türkiye’nin bu konuda da daha şanslı olduğuna vurgu yapıyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus Pazarı, Rus tatilciler, Rus turizmciler, Rusya, Tunus, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları