Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya, Gürcistan uçak seferlerini iptal etti

29 Aralık, 2009 | 09:50

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev Gürcistan Havayolları, Rusya’nın, geçen yılki savaştan sonra ilk kez Gürcistan’dan yapılmasına izin verdiği seferleri iptal etti.

Gürcistan Havayollarından yapılan açıklamada, iznin, uçuşları organize edemeyecek kadar geç verildiği bildirerek, 29-20 aralık günleri için yapılması planlanan seferleri iptal ettiğini açıkladı.

Havayolu sözcüsü, “İzin çok geç geldi. Uçuşları organize edemeyiz. İki gün içinde biletleri satamayız” şeklinede konuştu.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı sözcüsü Timur Hikmetov, Gürcistan Havayollarının 29 30 aralık günlerinde charter uçuşları yapmasına izin verdiklerini söylemişti.

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev de geçen ay yaptığı açıklamada, Gürcistan’la Rusya arasında ilişkilerin yeniden tesisi için bir dizi girişimde bulunacağını açıklamış, ancak Mihail Şaakaşvili Gürcistan Cumhurbaşkanı olarak kaldığı sürece iki ülke arasında resmi temas olmayacağını vurgulamıştı.

Rusya ile Gürcistan arasında geçen yıl ağustos ayındaki savaştan bu yana uçak seferleri yapılmıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dimitriy Medvedev, Gürcistan Haberleri, Mihail Şaakaşvili, Rusya Başkan Dimitriy Medvedev, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Rusya Gürcistan, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları