Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya’da gıda teslimi insansız hava araçlarıyla yapılıyor

25 Haziran, 2014 | 13:38

Rusya’da gıda teslimi insansız hava araçlarıyla yapılıyor Rusya’nın Sıktıvkar kentinde Dodo Pizza adlı restoran, gıda teslimi için insansız hava araçlarını (İHA) kullanmaya başladı.

Rusya’nın Sesi Radyosu’nun haberine göre, pizza kutusunu taşıyan İHA’nın ilk uçuşu, 21 Haziran Cumartesi günü gerçekleşti.

FlashNord ajansının verdiği habere göre İHA, pizzayı şehrin merkez meydanına ulaştırarak görevini yarım saatte yerine getirdi.
Restoran yönetimi, bu tür teslimatı düzenli hale getirmeyi planlıyor.

Pizzayı havadan alabilmek için müşterinin telefonla sipariş vermesi gerekiyor. Pizza belirtilen adrese getirilince restoran görevlisi müşteriyi arayarak sokağa çıkıp siparişi alabileceğine dair bilgi verecek. İHA, bir halat sayesinde pizza kutusunu fişle birlikte indiriyor. Araç bir video kamerayla donatıldı. Böylece operatör, müşterinin sokağa çıktığını görünce siparişi indiriyor.

Araç, Rus teknoloji şirketi CopterExpress tarafından geliştirildi. İHA’nın hızı saatte 40 kilometreye ulaşıyor. Ayrıca araç, hırsızlığa karşı sistemle donatıldı. Halatın hızlıca çekilmesi durumunda, acil mekanizma söz konusu halatı araçtan kopararak atıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İHA, pizza, pizza teslimatı, rusya gıda teslimi, rusya haberleri, rusya insansız hava araçları, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları