Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rusya Devlet Başkanı Putin Yunanistan’da!

27 Mayıs, 2016 | 11:18

Rusya Devlet Başkanı Putin Yunanistan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki gün sürecek Yunanistan ziyareti kapsamında başkent Atina’ya geldi.

Vladimir Putin ve beraberindeki heyet iki gün sürecek resmi ziyaretler kapsamında Yunanistan’daki ilk durakları olan başkent Atina’ya geldi. Özel bir uçakla Eleftherios Venizelos Havaalanına gelen Putin’i Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos karşıladı.

Vladimir Putin ilk önce Cumhurbaşkanlık Konağı’nda Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ile, sonra da Maksimu Konağı’nda Başbakan Aleksis Çipras ile görüşecek. Rusya Devlet Başkanı onuruna verilecek yemeği ardından iki ülke liderleri basının karşısına çıkacak. Basın açıklamalarının ardından başkent Atina’daki Bizans Müzesi’ni ziyaret edecek olan Putin’e Aleksis Çipras da eşlik edecek.

Geceyi Atina’nın güneyinde bulunan Kavuri Bölgesinde geçirecek olan Putin, cumartesi sabahı Ayios Panteleimon Rus Manastırı’nın da bulunduğu Aynoroz’a gidecek. Son olarak 10 yıl önce Yunanistan’a gelen Rus liderin Aynoroz ziyareti ise tamamen dini nitelik taşıyor.

Halkidiki yarımadasındaki Aynoroz Özerk Bölgesi‘nde toplam 20 manastır bulunuyor., Ortodoks Kilisesi’nin önde gelen merkezleri arasında yer alan Aynoroz manastırlarında dünyanın çeşitli bölgelerinden 2 bin 300’den fazla rahip yaşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksis Çipras, Atina, Aynoroz, Aynoroz putin, Bizans Müzesi, Eleftherios Venizelos Havaalanı, Rusya Devlet Başkanı, Vladimir Putin, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları