Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruslar yabancı şirketlere charter iznini gündemine aldı

05 Haziran, 2018 | 16:29

Ruslar yabancı şirketlere charter iznini gündemine aldı

Rusya, Saratov’un operasyonlarını durdurması ve Dünya Kupası nedeniyle koltuk arzında yaşanacak sıkıntıyı aşmak için yabancı hava yolu şirketlerine charter izni verilmesini gündemine aldı.

Rusya, Saratov’un operasyonlarını durdurması ve Dünya Kupası nedeniyle koltuk arzında yaşanacak sıkıntıyı aşmak için yabancı hava yolu şirketlerine charter izni verilmesini gündemine aldı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusya Havacılık Kurumu’nun (Rosaviatsiya) yabancı havayolu şirketlerinin charter seferleri düzenlemelerine izin vereceğini ve başvuruların belirli bir süre için değerlendirileceğini açıkladı.

Gazetem.Ru’da yer alan habere göre, tur operatörlerinin Rosaviatsiya’dan yabancı havayolu şirketlerinin charter düzenlenmesine izin vermesini talep ettiği öğrenildi.
Bu başvurunun nedeninin yaz sezonunda yaşanması beklenen uçak sıkıntısı olduğu gelen bilgiler arasında.

ATOR’un açıklamasına göre, Saratov Airlines’ın faaliyetlerinin durdurulması sebebiyle 10 bin turistin tatilinin riske girmesinin ardından tur operatörü İnturist’in yolcularını taşımak için uçak bulması gerekiyor.

Ayrıca Dünya Kupası nedeniyle de uçaklarla ilgili zor durum yaşandığı belirtilirken, Rus hava yolu şirketlerinin uçakları taraftarları taşımak için kullanılacak.

Rosaviatsiya teklifleri değerlendirecek

Rosaviatsiya, yabancı şirketlerin charter düzenleme teklifini değerlendirmeye hazır olduğunu belirterek, “Bu tür izinlerin verilmesi için bazı koşullara uyulması gerek. Rus şirketlerin bu taşıma hacmini üstlenememesi halinde yabancı havayolu şirketleri charter düzenleyebilir.” açıklamasında bulundu.

Ekaterinburg 14 Haziran'da charter'a kapatılıyor

Ekaterinburg 14 Haziran’da charter’a kapatılıyor

Öte yandan, Ekaterinburg Havalimanı’nın Dünya Kupası’nın başlayacağı 14 Haziran tarihinde charter uçaklarına hizmet vermeyeceği belirtildi.

Bu nedenle zu Air’in bir, Biblio Globus’un ise üç uçuşunu Chelyabinsk Havalimanı’na aldığı kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ATOR, Charter izni, Ekaterinburg, Rosaviatsiya, Rusya, Rusya dünya kupası, Rusya Tur Operatörleri Birliği, Saratov, zu Air,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları