Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruslar, THY’yi en iyi havayolu şirketi seçti!

15 Mart, 2018 | 11:57

thy en iyi havayolu secildi

Coral Travel tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Starway World Best Hotels Ödül Töreni’, MITT Fuarı’nın da açıldığı ilk gece, Moskova tiyatro merkezi The Cherry Orchard’da gerçekleştirildi. Rusya’nın en büyük seyahat acentelerinden biri olan Coral Travel düzenlediği ödül töreninde THY en iyi havayolu şirketi seçildi.

Bu yıl 24. kez kapılarını açan MITT ve Türkiye standındaki yoğun geçen günün ardından, Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Coral Travel geleneksel Starway World Best Hotels törenini düzenledi. Starway World Best Hotels, uzmanlarının turist olduğu ve anketle belirlenen sonuçlarla açıklanan, Rusya pazarındaki tek ödül. Dünyanın dört bir yanından en iyi 100 otelin açıklandığı törene yüzlerce profesyonel, Türk ve Rus basın mensupları, Coral Travel Rusya üst yönetimi ve OTI Holding Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Starway ödülleri belirlenirken kriterler arasında, otellerin yıldız derecelendirmesine bakılmıyor. Coral Travel tarafından tatil deneyimi yaşayan turistler, gittikleri tesisler hakkında personel, oda ve otel koşulları, yiyecek ve içecekler, temizlik, çocuk tesisleri, bahçe ve havuz ile eğlenceler ve spor tesisleri skorlaması yapıyorlar.

Anket uçak seyahatini ve alınan hizmeti de kapsamlı olarak değerlendiriyor. Ankette verilen cevaplar için verilen puanlardan özel bir hesaplama sistemi ile her otel için ortalama hesaplanıyor. Otellerin değerlendirmeye girebilmesi için, o tesis hakkında en az 30 anket toplanmış olması gerekiyor.

Coral Travel’ın 2016 yılında hizmet verdiği misafirler ve konaklama yapılan oteller hakkındaki anket sistemine 127 bin 230 turist anket katıldı, 36 ülke 90 destinasyonda 6 bin 78 otel puanlamaya dahil oldu. Otel puanlaması sürecinde seyahat şirketi ile otel arasındaki ilişkilerin önemi olmaması nedeniyle Coral Travel ödülü en objektif değerlendirme olarak görülüyor.

Türkiye’den ilk 10’a 7 tesis birden girdi

Yoğun ilgi ve gösterişli bir kutlama ile gerçekleşen gecede, Maxx Royal Belek Golf Resort (Türkiye-Belek) en iyi otel olarak ödül aldı. Rixos Sharm El Sheikh (Mısır) ve Calista Luxury Resort (Türkiye-Belek) ikinci ve üçüncü sırayı aldı. Starway Tourism Awards’da ilk 100’e giren tesislerde dağılım; Türkiye’den 50, Tayland’dan 18, Mısır ve Vietnam’dan 5’er, Dominik Cumhuriyeti, Yunanistan ve İspanya’dan 4’er, Kıbrıs’tan 3, BAE’den 2, ve ayrıca Bulgaristan, Tunus, Rusya, Maldivler ve Sri Lanka’dan 1’er otel şeklinde gerçekleşti. THY en iyi havayolu seçildi

OTI Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yurt, yaptığı konuşmada verdikleri hizmette her zaman önde tutmak prensibiyle çalıştıkları kalite unsurunun önemine dikkat çekti “Çalışmalarımızın temel ilkelerinden biri olan kalite odaklı olmaktır. Müşterilerimize, bizle tecrübe ettikleri tatillerine ve fikirlerine saygı duyuyoruz.

Bu nedenle sunduğumuz hizmet ve iş ortaklarımıza işbirliğimizi maksimum müşteri memnuniyeti seviyesinde tutmak üzere görüşlerini anlamak için düzenli olarak anketler yapıyoruz. Starway World Best Hotels Turizm Ödülleri bu anketlerden yola çıkarak düzenleniyor. Grubumuz Kalite Yönetimi konusunda sektörün öncü kurumlarını bünyesinde barındırıyor” dedi.

Gecede, ilk 100’e giren tesislere diplomalar verildi ve her sene olduğu gibi, ilk 10’da yer alan otellere Starway Turizm Ödülleri için özel olarak tasarlanan heykelciği OTI Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yurt ve OTI Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bektaş tarafından takdim edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Bektaş, Coral Travel, Maxx Royal Belek Golf Resort, Starway ödülleri, Starway World Best Hotels Ödül Töreni, The Cherry Orchard, THY ödül,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları