Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruslar Soçi Olimpiyat Meşalesi’ni Uzaya Çıkaracak

25 Haziran, 2013 | 14:58

Rusya Soci Olimpiyatlari 2014

Rusya Soçi 2014 Kış Olimpiyat Oyunları meşalesi uzaya gönderilecek.

Ruslar, Soci 2014 Kış Olimpiyatları Oyunları için yakılacak olan meşaleyi, Kasım ayında Uluslararası Uzay İstasyonuna gidecek olan Rus kozmonotlar Oleg Kotov ile Sergey Ryazanski, beraberinde uzaya gönderecekler. Plan dışı uzay yürüyüşüne çıkacak kozmonotlar olimpiyat meşalesini de uzaya çıkardıktan sonra dünyaya geri getirecek.

Ev sahibi olduğu 2014 Soçi kış olimpiyatlarını büyük prestij meselesi yapan Rusya olimpiyat ateşi turuna 7 Ekim tarihinde başlayacak.

Ruslardan bir ilk daha

Soci 2014 Kış Olimpiyatları Oyunları Meşalesi Soçi, Olimpiyatların başlayacağı güne kadar 65 bin kilometre yol kat edecek olan meşalenin uzaya gönderilmesinin yanı sıra Baykal Gölü dibine, Everest Dağı tepesine ve Kuzey Kutbuna da götürülecek.

2014 Soçi Kış Oyunları organizasyon komitesi başkanı Dimitri Çernişenko “İki kozmonotumuzun Soçi 2014 Olimpiyat meşalesiyle yapacakları bu uzay yürüyüşü dünya için tarihi bir an olacak” açıklamasını yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 Soçi Kış Olimpiyat Oyunları, Kış Olimpiyat Oyunları, Olimpiyat Meşalesi, Rus kozmonot, Rusya Federal Uzay Dairesi, Rusya Federasyonu, Rusya Soçi, Soçi, Soçi 2014 Olimpiyat, Soçi 2014 Olimpiyat meşalesi, Soçi Olimpiyatları 2014, Uluslararası Uzay İstasyonu,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
ashemez
25 Haziran, 2013

Sochi’nin tarihi Çerkesya toprağı olduğunu da anlatırlar umarım tüm dünyaya..

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Haziran 25th, 2013 at 16:05 ashemez mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları