Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruslar geçici olarak tur satışlarını durduruyor

24 Kasım, 2015 | 15:50

Rus tur şirketi Türkiye’nin Rus jetini düşürmesiyle başlayan krizin etkileri, ilk olarak turizme yansıdı.

Reuters’ın haberine göre, Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Natalie Tur, Türkiye’ye tur satışlarını durdurduğunu açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus jetinin düşürülmesinin ardından Türkiye’yi ‘terör işbirlikçisi’ ilan edip, “Bugünkü trajik olayın, Rusya-Türkiye ilişkileri üzerinde ciddi sonuçları olacak” demişti.

Dünyada Türkiye’ye en çok turist gönderen ilk üç ülkeden biri olarak bilinen Rusya, 2013 ve 2014’te Almanya’nın ardından dünyada Türkiye’ye turist gönderen ikinci ülke oldu. Bu yılın ilk altı ayında ise, 1 milyon 454 bin Rus turist Türkiye’yi ziyaret etti. Rusya’nın Türkiye’nin turizmindeki payı ise yaklaşık yüzde 10.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, Türkiye ziyaretini iptal ettiğini duyururken, “Türkiye’deki terör tehditi Mısır’dan daha az değil” diyerek Rus vatandaşlarına Türkiye’ye gitmeme çağrısı yaptı.

Lavrov’un açıklamalarının ardından Rusya’nın resmi turizm ajansı Rostourism de Türkiye’ye tur satışlarının durdurulmasını tavsiye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Natalie Tur, Natalie Tur rusya, Rusya, Rusya Devlet Başkanı, rusya haberleri, Rusya tuizm haberleri, Rusya turizm, Sergey Lavrov, Sergey Lavrov rusya, Türkiye Rus jeti, Vladimir Putin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları