Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruslar geçici olarak tur satışlarını durduruyor

24 Kasım, 2015 | 15:50

Rus tur şirketi Türkiye’nin Rus jetini düşürmesiyle başlayan krizin etkileri, ilk olarak turizme yansıdı.

Reuters’ın haberine göre, Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden Natalie Tur, Türkiye’ye tur satışlarını durdurduğunu açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus jetinin düşürülmesinin ardından Türkiye’yi ‘terör işbirlikçisi’ ilan edip, “Bugünkü trajik olayın, Rusya-Türkiye ilişkileri üzerinde ciddi sonuçları olacak” demişti.

Dünyada Türkiye’ye en çok turist gönderen ilk üç ülkeden biri olarak bilinen Rusya, 2013 ve 2014’te Almanya’nın ardından dünyada Türkiye’ye turist gönderen ikinci ülke oldu. Bu yılın ilk altı ayında ise, 1 milyon 454 bin Rus turist Türkiye’yi ziyaret etti. Rusya’nın Türkiye’nin turizmindeki payı ise yaklaşık yüzde 10.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, Türkiye ziyaretini iptal ettiğini duyururken, “Türkiye’deki terör tehditi Mısır’dan daha az değil” diyerek Rus vatandaşlarına Türkiye’ye gitmeme çağrısı yaptı.

Lavrov’un açıklamalarının ardından Rusya’nın resmi turizm ajansı Rostourism de Türkiye’ye tur satışlarının durdurulmasını tavsiye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Natalie Tur, Natalie Tur rusya, Rusya, Rusya Devlet Başkanı, rusya haberleri, Rusya tuizm haberleri, Rusya turizm, Sergey Lavrov, Sergey Lavrov rusya, Türkiye Rus jeti, Vladimir Putin,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları