Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruslar, Araplar, Azeriler kış turizminin cenneti Uludağ’a akın ediyor!

29 Aralık, 2017 | 17:49

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ’a çıkmak isteyen tatilciler, bu günlerde oldukça zorluk çekiyor. Rus, Azeri ve Arap turistleri oldukça cezbeden Uludağ’a çıkmak için tatilciler teleferik istasyonu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Kış turizminin Türkiye’deki 1 numaralı merkezi durumunda bulunan Uludağ yılbaşının yaklaştığı şu günlerde oldukça rağbet görüyor. Uludağ’a çıkmak isteyen tatilciler, merkez teleferik istasyonu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yılbaşı için tüm hazırlıklarını tamamlayan Uludağ’daki oteller, Türk misafirlerinin yanı sıra Ortadoğu ülkeleri ile Belçika, Azerbaycan ve Rusya’dan turistleri ağırlayacak.

Erdal Ey: En iyi hizmet için çalışıyoruz

Teferrüç Mahallesi’ndeki istasyona gelen tatilciler, yılbaşı tatili öncesinde yoğunluğa neden oldu. İzmir’den tatil için Bursa’ya gelen Evren Gündoğdu, yılbaşı öncesinde yoğunluğun başladığını söyledi.

İstanbul’dan geldiğini aktaran İbrahim Büker ise “Günübirlik olarak geldik. Dolaşıp gideceğiz. Yaklaşık yarım saattir bekliyoruz. Daha bir saat bekleyeceğiz. Yukarıda da yoğunluk var. Yoğunluğun nedenini bilmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bursa Teleferik A.Ş Genel Müdürü Erdal Ey, yoğunluğun azaltılması için çalışmalarının sürdüğünü, vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak istediklerini söyledi.

Yabancı turistlerin gözdesi Uludağ!

Uludağ’da oteller yılbaşı konsepti ile süslenirken, gelen misafirlerini karşılamaya da başladı. Birçok yabancı turist de yılbaşı tatilini geçirmek için Uludağ’a geldi.

Bölgede bir otelin müdürü Murat Pınarcı, bu yıl özellikle Ortadoğu turizminin olumlu etkilerini gördüklerini belirtti. Pınarcı, “Yılbaşı hazırlıklarımızı tamamladık, artık misafirlerimizin girişleri de neredeyse tamamlandı. Şu anda tamamıyla 31 Aralık gecesine odaklandık.

Misafirlerimiz Türk ağırlıklı, bunun yanında Azerbaycan’dan, Rusya’dan, Belçika’dan gelen misafirlerimiz de var. Ayrıca bu sene Ortadoğu pazarı gayet yükselerek gidiyor” ifadelerini kullandı.

Güney Afrika’dan kayak yapmak için geldi

Yılbaşı tatili için Güney Afrika’dan gelen Imaad Moosa ise “Buraya özellikle kayak yapmak için geldim. Türkiye’deki kayak merkezleri çok güzel. Burada güzel zamanlar geçireceğim ve güzel anılar biriktireceğimi düşünüyorum. Uludağ’a önümüzdeki yıllarda tekrar gelmeyi çok isterim” diye konuştu.

Tunuslu Hiba Ben Mnaouer de Uludağ’a ilk defa geldiğini ve çok beğendiğini söyledi. Mnaouer, “7 günlük bir tatil planlıyorum. Yılbaşını Uludağ’da geçireceğim. Hayatımda ilk defa burada kar gördüm” ifadelerini kullandı.

Uludağ’da güvenlik had safhada

Yılbaşı öncesi güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkaran İl Jandarma Komutanlığı Uludağ Milli Parkı gişelerinden başlayarak birçok yerde güvenlik noktası oluşturmuş durumda. Devriye görevi yapan trafik ve asayiş ekiplerinin yanı sıra güvenlik noktalarında Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri de bulunuyor.

SÖMESTRE LAPLAND TURU İÇİN TIKLAYINIZ

Ekipler, bomba arama ve narkotik köpekleriyle zirveye gelen araç ve kişiler üzerinde arama yapıyor. Türkiye’de sadece 17 adet olan kimlik okuma gözlükleriyle yapılan kimlik kontrollerinin ardından jandarma ekipleri gelen misafirlere kolonya ikram edip yolcu ediyor.

Yılbaşı gecesi kaybolma ve mahsur kalma olaylarına karşı ise Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri de 7/24 nöbet bekliyor. Oteller bölgesinde 150 personel ile güvenliği sağlayan jandarma ekipleri bölgede adeta kuş uçurtmuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Araplar, Azeriler, Bursa Teleferik A.Ş Genel Müdürü Erdal Ey, Bursa Uludağ, Evren Gündoğdu, Güney Afrika, Hiba Ben Mnaouer, İbrahim Büker, Imaad Moosa, kayak turizmi, Kış Turizmi, Murat Pınarc, Rusya, Tunus, Uludağ,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları