Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruslar, Antalya tatili için mesafe tanımıyor

19 Mayıs, 2012 | 16:43

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu’nda görevli Konsolos Vladimir Biryukov, Rusların dünya üzerindeki ilk tatil mekanı tercihlerinin Antalya olduğunu söyledi. Rus Konsolos, Moskova’ya uçakla 10 saat uzaktaki şehirlerde yaşayan Rusların bile tatil tercihlerini Antalya’dan yana kullandığını belirtti.

Vladimir Biryulov, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’yu makamında ziyaret etti. Biryulov ziyaretteki konuşmasında Rusların son 10 yıl içinde Antalya’ya olan ilgilerinin arttığını söyledi. Moskova’ya uçakla 10 saat uzaklıktaki şehirlerde yaşayan Rusların bile tatil için Türkiye’yi tercih etmesinin önemli bir gösterge olduğunu dile getiren Biryulov, “Antalya’ya gelen Rus turistlerin önemli bir çoğunluğu Manavgat’ta tatil yapıyor. Manavgat, Rus turistler için çok önemli turizm şehri. Ruslar kültür turizminde Side Antik Kent’i, su sporlarında ise Köprülü Kanyon’u tercih ediyor. Bizzat kendim 6 defa Köprülü Kanyon’da rafting yaptım. Side Antik Kent, Manavgat Irmağı, Oymapınar, Titreyengöl, Kızılağaç ve Manavgat Barajı doğal güzelliğiyle Rusları büyülüyor. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de Antalya’ya gelen turistin sayısında Rusların birinci olacağına inanıyorum. Önümüzdeki günlerde Antalya bölgesine Rus turist hareketliliği daha fazla olacaktır.” dedi.

Rusların tatil dışında Manavgat’a yerleştiğine de değinen Kaymakam Emir Osman Bulgurlu da, Biryukov ile birlikte önümüzdeki günlerde ilçede yaşayan Rusları ziyaret edeceklerini söyledi.

Biryukov ziyarette Kaymakam Bulgurlu’ya üzeri seramik kaplı semaver hediye etti. Bulgurlu da Konsolos Biryukov’a Manavgat ve Antalya’yı tanıtan kitaplar hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Tatili, Emir Osman Bulgurlu, Kızılağaç, Konsolos Biryukov, Manavgat Barajı, Manavgat Irmağı, Manavgat Kaymakamı, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Oymapınar, Rus, Ruslar, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu, Side Antik Kent, Titreyengöl, Vladimir Biryukov,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları