Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus usulü Disneyland için geri sayım başladı

12 Mayıs, 2015 | 19:05

Rusya’nın başkenti Moskova’da Disneyland’ı andıran “DreamWorks” adlı eğlence parkının inşası için girişimlere başlandı.

Projenin 2018 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Moskova Belediyesi, Moskova’nın güneyindeki “Nagatinskaya Poyma” adlı dinlenme alanına Disneyland benzeri eğlence parkı inşasına onay verdi. 90 hektarlık alana inşa edileceği belirten parkın 2018 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Daha önce “60-letiya Oktybrya” Parkı’nın bulunduğu alana kurulacak olan parkta, yeşil alan, yaya ve bisiklet yolları, çocuk oyun ve spor alanları yer alacak.

Parka, bu sene açılması planlanan “Tehnopark” metro istasyonundan ulaşılabilecek. Projenin maliyeti 50 milyar ruble olarak açıklandı.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Marat Husnullin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkedeki ekonomik sıkıntılara rağmen DreamWorks adlı çocuk parkı inşa edilecek. İnşaata bu yaz başlanması bekleniyor” şeklinde bilgi verdi (MoskovaLife).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Disneyland, Disneyland rusya, Disneyland Turu, DreamWorks, Moskova, Moskova disneyland, Moskova DreamWorks, Moskova eğlence, Moskova Rusya, Moskova Rusya turu, Moskova turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları