Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus usulü Disneyland için geri sayım başladı

12 Mayıs, 2015 | 19:05

Rusya’nın başkenti Moskova’da Disneyland’ı andıran “DreamWorks” adlı eğlence parkının inşası için girişimlere başlandı.

Projenin 2018 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Moskova Belediyesi, Moskova’nın güneyindeki “Nagatinskaya Poyma” adlı dinlenme alanına Disneyland benzeri eğlence parkı inşasına onay verdi. 90 hektarlık alana inşa edileceği belirten parkın 2018 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Daha önce “60-letiya Oktybrya” Parkı’nın bulunduğu alana kurulacak olan parkta, yeşil alan, yaya ve bisiklet yolları, çocuk oyun ve spor alanları yer alacak.

Parka, bu sene açılması planlanan “Tehnopark” metro istasyonundan ulaşılabilecek. Projenin maliyeti 50 milyar ruble olarak açıklandı.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Marat Husnullin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkedeki ekonomik sıkıntılara rağmen DreamWorks adlı çocuk parkı inşa edilecek. İnşaata bu yaz başlanması bekleniyor” şeklinde bilgi verdi (MoskovaLife).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Disneyland, Disneyland rusya, Disneyland Turu, DreamWorks, Moskova, Moskova disneyland, Moskova DreamWorks, Moskova eğlence, Moskova Rusya, Moskova Rusya turu, Moskova turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları