Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turizmcilerin tepki gösterdiği yasa tasarısı geri çekildi!

30 Temmuz, 2018 | 13:10

Rus turizmcilerin tepki gösterdiği yasa tasarısı geri çekildi!

Rus turizmcilerin tepki gösterdiği yasa tasarısı geri çekildi. Rusya’da ülkeye giriş ve ülkeden çıkışı düzenleyen mevcut yasada değişiklik yapılmasını öngören ve vize merkezlerini kapanma tehlikesiyle karşı karşıya getiren tasarı geri çekildi.

Rusya’da turizmcilerin büyük tepki gösterdiği yasa tasarısında geri adım atıldı. Ülkeye giriş ve ülkeden çıkışı düzenleyen yasada değişiklik yapılmasını öngören ve vize merkezlerini kapanma tehlikesi oluşturan tasarı geri çekilirken, tasarıyı Duma’ya sunan senatörlerden Konstantin Kosachev, tasarının yaz sonunda lehiden gündeme getirilmesini planladıklarını belirtti.

Rus turizmcilerin tepki gösterdiği yasa tasarısı geri çekildi

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’da görüşülmesi planlanan tasarı, Rus turizmcilerden büyük tepki almıştı. Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina, tasarının son derece sıkı kurallar getirdiğini ve mevcut vize merkezlerinden hiçbirinin bu kurallara ayak uyduramayacağını, bu nedenle de merkezlerin kapanmak zorunda kalacaklarını ileri sürmüştü.

Kosachev, tasarının geri çekildiğini Facebook’tan duyurdu

Tasarıyı Duma’ya sunan senatörlerden olan Rusya Federasyonu Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Konstantin Kosachev, tasarının geri çekildiğini Facebook hesabından duyurdu.

Rusya medyasında yer alan haberlere göre, Rus turizmcilerden gelen tepki üzerine tasarıyı geri çektiklerini belirten Konstantin Kosachev, böyle bir uygulamanın zorunlu olduğu yönündeki düşüncelerinin değişmediğini ve tasarının yaz sonunda tekrar görüşülmesini planladıklarını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Duma, İrina Turina, Konstantin Kosachev, Rus Parlamentosu, rus turizmi, Rusya, Rusya Federasyonu Uluslararası İlişkiler Komisyonu, Rusya Turizm Endüstrisi Birliği, Tepki çeken tasarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları