Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turizmciler Baykonur Uzay Üssü’nün turizme açılmasını istiyor

09 Kasım, 2018 | 10:48

Rus turizmciler Baykonur Uzay Üssü'nün turizme açılmasını istiyor

Rus turizmciler Baykonur Uzay Üssü’nün turizme açılmasını istiyor. Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Safonov, Baykonur Uzay Üssü’ne Rusya ve Kazakistan’ın ortak turlarını düzenlemeyi teklif etti.

Rusya’da turizmciler dünyaca ünlü uzay üssü Baykonur’un turizme kazandırılması için harekete geçti. Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Oleg Safonov, Baykonur Uzay Üssü’ne Rusya ve Kazakistan’ın ortak turlarını düzenlemeyi teklif etti.

Rus turizmciler Baykonur Uzay Üssü’nün turizme açılmasını istiyor

Gazetem.ru’nun Rus haber ajansı Ria Novosti’den aktardığı habere göre, “Oleg Safonov Baykonur’a Rusya-Kasakistan turları düzenlemeyi teklif etti” yorumunda bulundu.

Rosturizm Başkanı tek bir seyahat çerçevesinde Rusya ve Kazakistan’ın ziyaret edilmesini ön gören ortak turizm ürününün oluşturulması inisiyatifini de gündeme getirdi. Bu tür ürünler sadece Rus ve Kazakistan’ın vatandaşlarına değil, üçüncü ülkelerin turistlerine de sunulacak.

Rosturizm basın servisinin açıklamasında şunlara değinildi:

“Rusya ve Kazakistan’ın turizm alanındaki işbirliğinin öncelikli alanlarından birisi daha önce hiç olmayan Hazar’a sınır ötesi cruise seferlerinin oluşturulmasıdır. Rosturizm bu konuda İran, Azerbaycan ve Kazakistan’ın aktif desteğini aldı.”

Rusya’da Hazar Denizi’ne gidecek cruise gemileri için ilk iki sefer oluşturulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
baykonur uzay üssü, Cruise Gemileri, Hazar Denizi, Kazakistan, Oleg Safonov, Ria Novosti, Rosturizm, Rusya Federal Turizm Ajansı, Rusya turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları