Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turizm operatörlerini Mısır korkusu sardı!

11 Ocak, 2018 | 10:55

Rusya ile Mısır arasında uçuşların başlamasının ardından Mısırlı turizmcilerin beklentisi arttı. Ancak Rus operatörler, iki yıllık kriz sürecinde Mısır’daki otellerin servis ve kalitesinde gerileme yaşanmış olabileceği konusunda endişeli.

Sky News Arabia’ya konuşan Mısır turizm otoriteleri, bu yıl Rusya’dan 2 milyon civarında turist almayı hedeflediklerini açıkladı. Mısırlı turizm otoriteleri, Rusya’dan Mısır’ın Hurghada ve Şarm El Şeyh gibi turistik bölgelerine dönük charter uçuşlarının da 18 Mayıs’ta başlayacağı görüşünde.

Rus tur operatörleri ise charter uçuşlarının başlaması durumunda 2 milyon rakamına ulaşılabileceği kanaatinde. Ancak operatörler, iki yıllık kriz sürecinde mısır’daki otellerin servis ve kalitesinde gerileme yaşanmış oalbileceği konusunda endişeli.

Mısır’daki oteller konusunda endişeliler

Anex Tour Genel Müdür Yardımcısı Yana Muromova, Mısır’daki otellerin servis ve kalitesinde gerileme olması durumunda bunun talebi olumsuz yönde etkileyeceğini belirtti. Muromova, ”Krizle geçen iki yıllık bir sürenin ardından tur operatörlerinin bu yönde bir endişesi var.” açıklamasında bulundu.

Tez Tour’da benzer bir değerlendirme yapıyor. Şirket, sadece tarifeli uçuşlarla böyle bir rakama ulaşmanın pek mümkün olmayacağı görüşünde. Tarifeli ve sadece Kahire’ye yapılacak uçuşların ancak iş seyahatçileri ve bireysel seyahatçiler arasında rağbet göreceğini belirten Tez Tour Halkla İlişkiler Müdürü Liza Akhanova, ”Destinasyonlara direkt uçuş olmadığı müddetçe Mısır’ın Rusya’da diğer kitle turizmi destinasyonları ile rekabet ermesi zor.

Mesela kışın Tayland, BAE, Dominik Cumhuriyeti, nisandan itibaren ise Türkiye ve Kıbrıs başlayacak. Mayıs ayından itibaren ise devreye İspanya, İtalya ve Yunanistan girecek. Ancak yılın ikinci yarısında bile Mısır’ın destinasyonlarına direkt uçuş başlarsa, bahsedilen rakamlar gerçekleşebilir.” yorumunda bulundu.

Rus seyahat uzmanları ise Rusya’dan Mısır’ın turistik destinasyonlarına doğrudan uçak seferleri başlatılmasının yaz aylarından önce pek mümkün olmadığı kanaatinde.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anex Tour, BAE, Dominik Cumhuriyeti, Hurghada, Liza Akhanova, Mısır, Rus Tur Operatörleri, Rusya, Şarm el Şeyh, Sky News Arabia', Tayland, Tez Tour, Yana Muromova,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları