Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus Turizm Birliği Başkanı Şpilko: Rusya’ya gelmek isteyen Türklere vize kaldırılmalı

10 Ağustos, 2018 | 11:44

Rus Turizm Birliği Başkanı Şpilko: Rusya'ya gelmek isteyen Türklere vize kaldırılmalı

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Sergey Şpilko, turist olarak Rusya’ya gelmek isteyen Türkiye vatandaşlarına vize uygulamasının kaldırılması gerektiğini açıkladı.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği (RST) Başkanı Sergey Şpilko, Türkiye’ye uygulanan vize konusunda açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’den turist akışının büyümesinin önünde bir engel var, vize sorunu.” diyen RST Başkanı Sergey Şpilko, “Şu anda Türkiye ile aramızda tek taraflı vizesiz düzenleme söz konusu. Rus turizm endüstrisi, vizesiz düzenlemenin çift taraflı olmasına ilgi duyuyor, biz vizelerin kaldırılması gerektiği kanısındayız” dedi.

Şpilko, “Vize uygulamasının kaldırılması bir yıl içerisinde Türkiye’den Rusya’ya gelen turist sayısını en az ikiye katlayabilir, o halde ülkemize yaklaşık 350-400 bin turist gelebilir” şeklinde konuştu.

“Vizeye rağmen gelecek Türklerin sayısı 200 bini aşar”

Moskova’da bugün başlayan ve 12 Ağustos’a kadar sürecek olan Türkiye Festivali ile ilgili basın toplantısında açıklamalarda bulunan Şpilko, Türkiye’den Rusya’yı ziyaret edecek turist sayısının bu sene 200 bini geçeceğini ifade ederek, bunun geçen yılki rakamlardan yüzde 10 daha fazla olduğunu söyledi.

Şpiko, “Geçtiğimiz yıl 180 bin olan Türk turist sayısının, uygulanan vize rejimine rağmen 2018’de artarak 200 bini aşacağını düşünüyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Türkler Rusya’ya gitmeye istekli”

Türk turistlerin Rusya’ya gitmeye istekli olduğunu belirten RST Başkanı Şpilko “2010’dan 2013’e kadar, bu ülkeden gelen turist akışı yaklaşık 200 binden 385 bine yükseldi ve bu da Rusya’yı ziyaret eden turist sayısı bakımından Türkiye’yi dördüncü ülke yaptı” diye konuştu.

RST Başkanı, 2016 senesinde turist akışının 120 bine düştüğünü ve Türkiye’nin 12. sırada yer aldığının da altını çizerek, gelecekte vize rejiminin kaldırılmasının Türkiye’yi Rusya’ya en fazla turist gönderen beş ülkeden biri konumuna geri dönmesine yardımcı olacağını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, RTS, RTS Başkanı, Rusya Turizm Endüstrisi Birliği, Sergey Şpilko, Türk turist, Türkiye Festivali, Vize,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları