Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistlerin yeni gözdesi Yunanistan

31 Mayıs, 2016 | 13:15

Rus turistlerin yeni gözdesi Yunanistan

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası Türkiye’ye alternatif rotalar arayan Rus turistler Yunanistan’a yöneldi

Uçak krizinin ardından Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı bıçak gibi kesilmişti. Rus turistlerin Türkiye yerine Yunan Adaları, Güney Kıbrıs ve Tunus’a yöneldi.

İzvestiya gazetesi, Rus turistlerin bu yıl en çok tercih ettiği bölgelerin Yunanistan, Kıbrıs ve Tunus olduğunu yazdı. Rusya Federal Turizm Ajansı’na dayandırılan habere göre, Mayıs ayında Rus turistlerin Tunus’a olan ilgisi 2015’e kıyasla yüzde 78 arttı. Rusya, Bulgaristan, Tayland ve Vietnam sahillerini tercih edenlerde ise yüzde 60’ın üzerinde bir artış kaydedildi.

Kıbrıs’a giden Rusların sayısı iki kat, tercihini Karadağ’dan yana kullananların sayısı ise yüzde 37 arttı. İlk 10’da sırasıyla Yunanistan, Kıbrıs, Tunus, Rusya, Bulgaristan, Tayland, İspanya, Vietnam, Karadağ ve İtalya yer aldı (NationalTurk)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus turistler, Rusya, Rusya Federal Turizm Ajansı, Rusya turizm, Turizm, Yunan Adaları, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları