Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistlerin tercihi yine Türkiye

12 Mart, 2014 | 10:32

rusya-turizm-verileri Rusya Devlet İstatistik Servisi, Rusyalı turistlerin en fazla ziyaret ettiği ülkeleri açıkladı. Zirvenin sahibi geçen yıl da olduğu gibi yine Türkiye…

Rosstat’ın verilerine göre,  2013 yılında yurt dışına toplam 54 milyon seyahat yapan Rusya vatandaşlarının 18 milyon 300 bini bu seyahatlerini tatil amacıyla yaptı.

3 milyon 800 bin Rusyalı turistin ziyaret ettiği Türkiye, geçen sene de Rusya’daki en popüler tatil ülkesi oldu. Rusya’dan Türkiye’ye satılan tur paketlerinin sayısı bir yılda yüzde 22,4 arttı.

1,9 milyon turistle Mısır ikinci, 1,1 milyon turistle Yunanistan üçüncü sırada geliyor. 2013 yılında Rusyalı turist sayısının en fazla arttığı ülke ise (yüzde 76,5) Finlandiya oldu.

Rusya’dan geçen ene en fazla turist çeken diğer ülkeler ise şöyle:

Çin: 1,067 milyon
Tayland: 1,035 milyon
İspanya: 1,012 milyon
Almanya: 831 bin
İtalya: 726 bin
Birleşik Arap Emirlikleri: 653 bin

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus turistler, Rusya, Rusya Devlet İstatistik Servisi, rusya haberleri, Rusya turizm, Rusya Turları, Rusya vatandaşları, Rusyalı turist,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları