Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistlerin tercihi yine Türkiye

12 Mart, 2014 | 10:32

rusya-turizm-verileri Rusya Devlet İstatistik Servisi, Rusyalı turistlerin en fazla ziyaret ettiği ülkeleri açıkladı. Zirvenin sahibi geçen yıl da olduğu gibi yine Türkiye…

Rosstat’ın verilerine göre,  2013 yılında yurt dışına toplam 54 milyon seyahat yapan Rusya vatandaşlarının 18 milyon 300 bini bu seyahatlerini tatil amacıyla yaptı.

3 milyon 800 bin Rusyalı turistin ziyaret ettiği Türkiye, geçen sene de Rusya’daki en popüler tatil ülkesi oldu. Rusya’dan Türkiye’ye satılan tur paketlerinin sayısı bir yılda yüzde 22,4 arttı.

1,9 milyon turistle Mısır ikinci, 1,1 milyon turistle Yunanistan üçüncü sırada geliyor. 2013 yılında Rusyalı turist sayısının en fazla arttığı ülke ise (yüzde 76,5) Finlandiya oldu.

Rusya’dan geçen ene en fazla turist çeken diğer ülkeler ise şöyle:

Çin: 1,067 milyon
Tayland: 1,035 milyon
İspanya: 1,012 milyon
Almanya: 831 bin
İtalya: 726 bin
Birleşik Arap Emirlikleri: 653 bin

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus turistler, Rusya, Rusya Devlet İstatistik Servisi, rusya haberleri, Rusya turizm, Rusya Turları, Rusya vatandaşları, Rusyalı turist,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları