Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistlere vizesiz tatil süresi uzatıldı

05 Mayıs, 2012 | 12:15

Ruslara Türkiye’ de vizesiz kalma süresi 30 günden 60 güne çıkarıldı.

Rus Haber Ajanslarından alınan bilgiye göre bugünden itibaren 31 Aralık 2012 tarihine kadar Rus vatandaşları ülkemize turist olarak vizesiz giriş yaptıklarında 30 gün yerine 60 gün devamlı kalabilecek.   Türkiye’de vizesiz kalma süresinin 30 günle sınırlı olmasından şikayetçi olan Ruslar artık 60 gün devamlı ülkemizde kalabilecekler.

RİA ajansına açıklama yapan Türkiye’nin Moskova Turizm Müşaviri Celal Kılıç, “Vizesiz 60 gün Türkiye uygulamadan özellikle ülkemizin tatil beldelerinde uzun vadeli villa kiralayan Rus vatandaşlarına kolaylık sağlayacak. Önceki uygulamaya göre 30 gün bitiminde Rus turistler tatilini bölerek giriş çıkış yapması gerekiyordu” dedi.

Rusya’ dan gelecek turist sayısında artış olması bekleniyor

Rus turistlerin Türkiye’de sınırsız 60 gün kalabilecekleri kararının ardından gelecek olan turist sayısında geçen yıla oranla artış olması bekleniyor. Türkiye’ ye gelen turist sayısı turist sayısı 3.5 milyonken 2012 için de 4 milyon turist hedefleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus turist sayısı, Rus turistler, Rusların Türkiye'de kalış süreleri, Rusya, Turizm Haberleri, türkiyede vizesiz kalan ülkeler, türkiyede vizesiz ülkeler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları