Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistler, turlarla Selçuklu ve Osmanlı eserlerini yerinde görüyor

02 Ekim, 2012 | 14:39

Antalya’da şehir ve kültür turuna çıkan Rus turistler, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerini yerinde görerek bilgi alıyor.

Turist rehberleri, Antalya’da kültür turuna çıkardıkları Rus turistlerin, Anadolu Selçuklu ve Osman dönemi eserlerine hayran kaldıklarını belirtiyor. Sunrice Tour Turizm Seyahat Acentesi Turist Rehberi Ayşegül Bozbeyoğlu, kültür ve şehir turunda Anadolu Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerine ilgisinin yüksek olduğunu söyledi. Günlük 100 entelektüel Rus turisti, Antalya’da şehir ve kültür turuna çıkardıklarını anlatan Bozbeyoğlu, tur kapsamında Anadolu Selçuklu dönemi eseri olan Yivli Minare ile Osmanlı eserleri Tekeli Mehmet Paşa, Murat Paşa Camii, Ömer Paşa Camii ve yeni yapılan 4 minareli Manavgat Külliye Camii’ni gezdirdiklerini kaydetti.

Bozbeyoğlu, “Günlük 100 Rus turisti Antalya’da kültür ve şehir turuna çıkarıyoruz. Ruslar, en fazla Anadolu Selçuklu Devleti Sultanı Alaaddin Keybubat ile Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatını ve bıraktığı eserleri merak ediyor. Antalya, hem Anadolu Selçuklu ve hem de Osmanlı dönemi eserleri bakımından çok zengin.” diye konuştu.

Rus turist rehberi Levent Mustafaoğlu da kültür ve şehir turlarının ülke tanıtımına katkı sağladıklarını söyledi. Antalya Kaleiçi’nin Anadolu Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerinin kesiştiği yer olduğunu belirten Mustafaoğlu, turlardan Ruslar memnun kaldığı için talebin yüksek olduğunu kaydetti.

Rus mimar Olga Ahmetova ise Osmanlı dönemi eserleri hakkında araştırma yaptığını ve Kanuni Sultan Süleyman döneminin mimarı olan Mimar Sinan’ın yaptığı eserlerin birçoğunu İstanbul’da yakından gördüğünü söyledi. Ahmetova, Selçuklu eseri olan Yivli Minare’nin mimari yapısı ve minarenin yapımında kullanılan kırmızı tuğlaların sağlamlığına hayran kaldığını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Manavgat Külliye Camii, Murat Paşa Camii, Ömer Paşa Camii, Osmanlı eserleri, Rus turistler, Rus turistler Antalya, Selçuklu eserleri, Turist Rehberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları