Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistler en fazla rafting ve safari turuna çıkmayı seviyor

27 Temmuz, 2011 | 12:33

Türkiye’ye tatile gelen Rus turistler, otel dışında rafting ve ATV motor safari turuna çıkmayı seviyor.

Türkiye’ye tatile gelen Rus turistlerin yüzde 61,2 rafting ve safari turuna çıkmadan ülkelerine dönmüyor.

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi sahibi Andrey Baranov, Antalya, Muğla ve Kapadokya bölgesine getirdikleri turistlerin otel dışında en fazla rafting ve safari turlarına merak sardığını söyledi. Rus turistler için Manavgat Köprülü Kanyon ile Muğla’nın Fethiye ilçesi Eşen Çayı’nda rafting yapmayı çok sevdiklerini belirten Baranov, ikinci tutkularının ise tarihi ören yerlerinde ATV motor turları yapmak olduğunu kaydetti. 2011 yılında Antalya bölgesine gelen Rus turist sayısının 4,5 milyon olmasını tahmin ettiklerini belirten Baranov, sezon öncesi Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde meydana gelen siyasi belirsizlik ve kargaşadan Mısır ve Tunus’a yapılan rezervasyonların hepsinin iptal edildiğini söyledi. Baranov, “Rus turistler Türkiye’de Antalya’da tatil yapmayı çok seviyor. Antalya’ya gelen turistlerin de yüzde 61,2’si raftinge ve safari turuna çıkıyor. Rusların Türkiye’den sonra ikinci tatil yaptıkları ülke İspanya, üçüncü sırada ise İtalya.” diye konuştu.

Beşkonak Karabük Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon’da rafting yapımında birinci sırayı Rusların aldığını söyledi. Rafting yapımında ikinci sırayı başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülkelerinin oluşturduğunu belirten Armağan, son 4 yıl içinde Rusların geçmiş yıllara göre rafting yapımının yüzde 300 oranında artış gösterdiğini kaydetti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beşkonak Karabük, Manavgat Köprülü Kanyon, Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi, Rus Turist, Rus turistler, Rus turistler rafting, Rus turistler safari, Rus Turistler Türkiye, Ruslar, safari turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları