Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistler neden Türkiye’yi tercih ediyor

07 Ağustos, 2013 | 18:08

Rus turistler neden Türkiye'yi tercih ediyor Rusya’nın Konsomolskaya Pravada gazetesi, Rus turistlerin neden ülkemizi tercih ettiğine dair bir yazı yayınladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, gazetenin yazarı Oksana Bassauer’in kaleme aldığı “Neden Her Yaz Türkiye’de Tatil Yapıyorum” başlıklı yazıda, Türkiye ve Türk turizmi hakkında geniş bilgiye verildi.

Nationatürk‘un haberine göre yazıda, Rusların Türkiye’yi tercih etme nedenleri arasında mükemmel doğa, temiz hava, her yıl kendisini yenileyen hizmet anlayışı ve tüm yıla yayılan turizm potansiyelinin etkili olduğu belirtildi.

Türkiye’deki turkuaz denizin, insanın ruhunu okşadığını ifade eden Bassauer, Pamukkale, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’daki tarihi mekanlarla rafting ve alışveriş olanaklarını anlattı.

Bassuer yazısında, tatili sırasında karşılaştığı başka bir Rus turistin, “Burası güvenilir bir ülke. Her yıl Türkiye’ye gelmeme karşın tüm tarihi değerleri tam olarak göremedim. Türkler işlerinde profesyoneller. Her yıl yeni önerilerle turistleri ülkelerine çekmeyi çok iyi biliyorlar” sözlerini aktardı.

Rus İnturist-NTK firmasının Genel Müdürü Victor Topolkarayev’in, “Türkiye turistler için güvenilir bir ülke ve turist güvenliğini artırmak için en yüksek düzeyde çalışmalar sürdürülüyor” açıklamasına da yerdi.

Yazıda, Türkiye’de kaçak içki üretenlerin yakalanarak suçluların ağır bir biçimde cezalandırıldığını ifade eden Topolkarayev, ayrıca Türkiye’deki trafik kazalarının Rus medyası tarafından abartıldığı ve Rusya’da Türkiye’den daha fazla kaza olduğu yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Konsomolskaya Pravada, Konsomolskaya Pravada gazetesi, Konsomolskaya Pravada Rusya, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Oksana Bassauer, Rus Medyası, Rus turistler, Rus Turistler Türkiye, Rusya, rusya haberleri, Rusya turizm, Turizm Haberleri, Türk turizmi, Türkiye turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları