Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistler en çok Türkiye’de hastalanıyor!

18 Ağustos, 2018 | 13:02

Ruslar turistler en çok Türkiye'de hastalanıyor!

Rus turistler en çok Türkiye’de hastalanıyor. Rus turistlerin yurt dışında rahatsızlanarak en sık hastaneye başvurduğu ülkeleri listesinde Türkiye ilk sırada yer aldı. Ancak uzmanlar bu durumun oransal olarak normal olduğunu belirtti.

Rusya vatandaşları yurt dışında rahatsızlanarak en sık hastaneye başvurduğu ülkeleri listesinde Türkiye ilk sırada yer aldı. Ancak uzmanlar bu durumun oransal olarak normal olduğunu belirtti.

Rus vatandaşlarının yurt dışında rahatsızlanarak en çok hastaneye başvurduğu ülkeler Sigorta şirketi ERV tarafından listeledi. Rus Tur Operatörleri Birliği ATOR’un da internet sitesinden paylaştığı çalışmaya göre, listenin ilk sırasında Türkiye bulunuyor.

Rus turistler en çok Türkiye’de hastalanıyor!

Ancak uzmanlar, “En çok turist Türkiye’ye gittiği için sayısal olarak en fazla sorunun Türkiye’de yaşanması normal, oransal olarak çok yüksek değil” açıklamasıyla durumun normal sınırlar içinde olduğunu vurguluyor.

Sigorta şirketi ERV tarafından yapılan listede, Rusların en sık hastaneye gittiği ülkeler arasından Türkiye’nin ardından Vietnam, Tayland, Dominik Cumhuriyeti ve Tunus gelmekte.

Sigorta şirketinin açıkladığı veriler, turistlerin en çok soğuk algınlığı ve virütik hastalıklardan (% 40) şikayetçi olduğunu göstermekte. İkinci sırada % 20’lik payla yaralanmalar ve zehirlenmeler geliyor. Tatilde enfarktüs geçirenlerin oranı % 5.

İngiliz sigorta şirketi Endsleigh Haziran ayında yayımladığı benzer bir çalışmada turistler için en sağlık riski barındıran ülkenin Tayland olduğunu duyurulmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Endsleigh, Hasta turist, İngiliz sigorta şirketi, Rus turistler, Rus vatandaşları, Sigorta şirketi ERV, Türkiye'de hastalanıyor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları