Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turistler Ekim’de de Antalya’dan vazgeçmiyor! Sayı 4.5 milyona yaklaştı

18 Ekim, 2018 | 18:29

Rus turistler Ekim'de de Antalya'dan vazgeçmiyor! Sayı 4.5 milyona yaklaştı

Rus turistler Ekim’de de Antalya’dan vazgeçmiyor! Sayı 4.5 milyona yaklaştı. Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya bu yıl rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya bu yıl rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin (ATOR) açıklamasına göre, Türkiye’nin en çok turist çeken yerlerinden olan Antalya’ya Ekim ayı ortasına kadar gelen Rus turist sayısı 4.5 milyona doğru gidiyor.

Rus turistler Ekim’de de Antalya’dan vazgeçmiyor! Sayı 4.5 milyona yaklaştı

ATOR’un yayınladığı bültende, bu yılın sonbahar – kış sezonunda rezervasyonlarda çok yüksek talebi Türkiye’nin gördüğü belirtildi. Rus turistlerden gelen yoğun talep üzerine önde gelen tur operatörlerinin sonbahar- kış aylarında Türkiye’ye yönelik charter seferlerinin sayısının önemli ölçüde artırdığı açıklandı.

Antalya'ya gelen 11,1 milyon turistin % 38,83'ünü Ruslar oluşturdu

Antalya’ya gelen 11,1 milyon turistin % 38,83’ünü Ruslar oluşturdu

ATOR, daha önce yaptığı açıklamada da 2018-2019 kış döneminde Rus turistlerin tatil tercihini yine Türkiye’den yana kullanacakları ifade edilmişti. Rusların öncelikli tatil yerlerinden Antalya’nın yanı sıra, kış sporlarının da yapıldığı bölgeleri tercih edeceğinin altının çizildiği açıklamada, şimdiden söz konusu döneme ilişkin tatil rezervasyon sayısının geçen yılı geride bıraktığı belirtilmişti.

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, Ocak ile Eylül ayları arasındaki dönemde Antalya’yı ziyaret eden yaklaşık 11,1 milyon yabancı turistin % 38,83’ünü Ruslar oluşturdu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Turist, ATOR, Rus Turist, Rusya Tur Operatörleri Birliği, Turizm başkenti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları