Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turist Türkiye’yi tercih ediyor

07 Nisan, 2010 | 14:20

Rus turistlerin gözdesi Türkiye

Rusya’nın en büyük ikinci tur operatörü olan Odeon Tourism International (OTI)
Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, turizmde rakip destinasyonlar olan
İspanya ve Yunanistan’ın ekonomik kriz nedeniyle fiyat indirmesinin Türkiye’nin 2010 yılı
turizmini olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Ayhan Bektaş, ”Türk konaklama sektörünün, İspanya ve Yunanistan’ın fiyat indirmesi halinde kaybedeceği yolcuyu Rusya’dan telafi etme ihtimali kuvvetlidir. Bu durumda paket fiyatları düşecektir. İspanya ve Yunanistan’da bir fiyat indirimine gidilmezse Türkiye’nin iyi bir yıl geçireceğini öngörüyoruz” dedi.

Geçen yıl 1 milyon 23 bin olan taşıdıkları turist sayısını 2010’da yüzde 30 büyüterek 1 milyon 362 bine ulaştıracaklarını söyleyen Bektaş, bu büyümeyle birlikte 1 milyar dolarlık ciroyu hedeflediklerini kaydetti.

Bektaş, sözlerine şöyle devam etti: “Taşıdığımız turistler içinde Türkiye’nin payı yüzde 61’e kadar inecek. Türkiye’yi çok zorlamadan rakip ülkelere yolcu taşıyacağız. Ancak Rusya’nın gözünde Türkiye’nin yeri değişmeyecek. Bu ülkelerin arasında Mısır başı çekecek. Mısır 12 aylık bir turizm olanağı sunuyor. Artık bu ülkeyi kabul etmek lazım. Ancak Türkiye hiçbir zaman yolcunun gözünde popülaritesini kaybetmeyecektir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayhan Bektaş Haberleri, Ayhan Bektaş Kİmdir, İspanya turizm, Odeon Tourism International, Rus Turist, Rus turist Türkiye, Rus turist Türkiye Tatil, Rus Turistler Türkiye, Turizm Gazetesi, Yunanistan Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları