Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus Turist Sayısı Artıyor, Avrupalı Turist Sayısı Düşüyor

23 Mart, 2017 | 12:20

Rus Turist Sayısı Artıyor, Avrupalı Turist Sayısı Düşüyor

Rusya Federal Turizm Ajansı’nın derlediği verilere göre, Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı artıyor. Ancak bu kez de Avrupalı turist sayısında düşüş var.

Rus turistlerin mayıs ayı tatil planları içerisinde Türkiye açık ara önde gidiyor. Rusya Federal Turizm Ajansı’nın ülkenin önde gelen tur operatörlerinden derlediği verilere göre, Rus turistlerin mayıs ayı yurtdışı tatil tercihinde yüzde 32’lik payla Türkiye ilk sırada yer alıyor.

Rus turistler, Türkiye’nin ardından Kıbrıs’ı yüzde 8, Yunanistan’ı ise yüzde 7’lik payla tercih etti.

Rus Turist Sayısı Artıyor, Avrupalı Turist Sayısı Düşüyor

Rus turist sayısının artışı turizmciyi sevindirirken Avrupalı turistlerden gelen kötü haberler turizme bir darbe daha vuracak gibi. Son dönemlerdeki siyasi gelişmelerin ardından Avrupa’dan Türkiye’ye rezervasyonda yüzde 30’luk bir düşüş yaşandı.

Avrupa’dan Türkiye’ye rezervasyonlar azaldı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, “Avrupalı tur operatörlerinden aldığımız bilgiye göre Türkiye’ye yönelik erken rezervasyonlarda geçtiğimiz yıllara oranla kıta genelinde yüzde 30 civarında bir düşüş yaşandığını ifade edebiliriz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupalı Turist, Rus Turist, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları