Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus Turist Sayısı Artıyor, Avrupalı Turist Sayısı Düşüyor

23 Mart, 2017 | 12:20

Rus Turist Sayısı Artıyor, Avrupalı Turist Sayısı Düşüyor

Rusya Federal Turizm Ajansı’nın derlediği verilere göre, Türkiye’ye gelen Rus turist sayısı artıyor. Ancak bu kez de Avrupalı turist sayısında düşüş var.

Rus turistlerin mayıs ayı tatil planları içerisinde Türkiye açık ara önde gidiyor. Rusya Federal Turizm Ajansı’nın ülkenin önde gelen tur operatörlerinden derlediği verilere göre, Rus turistlerin mayıs ayı yurtdışı tatil tercihinde yüzde 32’lik payla Türkiye ilk sırada yer alıyor.

Rus turistler, Türkiye’nin ardından Kıbrıs’ı yüzde 8, Yunanistan’ı ise yüzde 7’lik payla tercih etti.

Rus Turist Sayısı Artıyor, Avrupalı Turist Sayısı Düşüyor

Rus turist sayısının artışı turizmciyi sevindirirken Avrupalı turistlerden gelen kötü haberler turizme bir darbe daha vuracak gibi. Son dönemlerdeki siyasi gelişmelerin ardından Avrupa’dan Türkiye’ye rezervasyonda yüzde 30’luk bir düşüş yaşandı.

Avrupa’dan Türkiye’ye rezervasyonlar azaldı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, “Avrupalı tur operatörlerinden aldığımız bilgiye göre Türkiye’ye yönelik erken rezervasyonlarda geçtiğimiz yıllara oranla kıta genelinde yüzde 30 civarında bir düşüş yaşandığını ifade edebiliriz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupalı Turist, Rus Turist, Turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları