Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus turist sayısı %35 azaldı

25 Nisan, 2009 | 10:00

Rus turist sayısı %35 azaldı Global ekonomik kriz Rus turistleri de vurdu.

Bu yılın ilk üç ayında Türkiye’ye gelen Rus turislerin sayısı yüzde 35 oranında azaldı. Mart ayında ise bu oran yüzde 40’a ulaştı. Türk otellerinin fiyatları düşürmemesi durumunda yaz aylarında da Rus turislerin sayısında azalma olacağı iddia edildi.

2008 yılında Türkiye’ye giden Rus turislerin sayısı yüzde 15 oranında artarak 2.2 milyona ulaşmıştı. Türkiye Rus turistlerin tercihinde ilk sırada yer almaktaydı. Çin ve Mısır ise Rusların en fazla tercih ettikleri diğer ülkeler idi. Antalya’ya giden Rus turist sayısı geçen yıl Almanlar’dan daha fazla oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Ekonomi Haberleri, Mısır, Rus turistler, Rusya,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları