Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus tur operatörü sayısı son yıllarda büyük düşüş yaşıyor

18 Ağustos, 2018 | 12:00

Rus tur operatörü sayısı son yıllarda büyük düşüş yaşıyor

Rus tur operatörü sayısı son yıllarda büyük düşüş yaşıyor. 2018 yılında 8 tur operatörü iflas ettiği Rusya’da, 2013’te iki binin üzerinde olan Rus tur operatörü şirketlerinin sayısı bu yıl 580’e gerilediği belirtildi.

Rus turizm sektöründe yaşanan sıkıntılar, 2014 senesinden farklı şekilde ilerlerken, küçük ölçekli şirketler pazardan silinmeye başladı. Bu durumda Rusya’da büyük tur operatörlerinin konumlarını daha sağlamlaştırmaları bekleniyor.

Kommersant gazetesinin haberine göre, 2014 yılında Rusya’da büyük tur operatörleri arasında yaşanan iflas dalgası, bu sere daha küçük ölçekli tur şirketlerini etkisi altına aldı. 2018’in başından bu yana ülkede küçük ve orta ölçekli sekiz tur operatörü turizm pazarından çekilmek zorunda kaldı.

Rus tur operatörü sayısı son yıllarda büyük düşüş yaşıyor

Rus tur şirketleri, Raduga Travel, Matreşka Tour, Rolar Tour, Natalie Tours, Avrora BG, DSBW Tours, Intravel Stoleshniki ve Turotdıh ciddi anlamda mali sıkıntılar yaşayan şirketler oldu.

Ülkedeki tur operatörlerinin satışlarındaki düşüşe karşın, uzmanlar henüz bir kriz yaşandığını söylemek için erken olduğu görüşünde. Level.Travel Genel Müdürü Dmitri Malyutin, “Dört yıl önce pazardan büyük oyuncular gitti ve bu ciddi sorunlara yol açtı. Bugün yalnızca bir (Natalie Tours) önemli tur operatörünün faaliyetleri son buldu, diğer şirketlerin ise sektöre hemen hemen hiç etkileri yok” yorumunda bulundu.

Rosturizm’in verilerine göre, Rusya’da bugün 580 tur operatörü yurt dışına tur satışı yapıyor. 2013 yılında bu rakam 2 binin üzerindeydi. Şimdi ise bu rakam 580’e kadar indi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus operatörler, Rus tur operatörü sayısı, Rus tur şirketleri, Rus Turist, Rus turizm sektöründe, Rusya, Tur Operatörleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları