Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus tur operatörleri Türkiye turlarında euro kullanmaya başladı!

07 Kasım, 2018 | 18:06

Rus tur operatörleri Türkiye turlarında euro kullanmaya başladı!

Rus tur operatörleri Türkiye turlarında euro kullanmaya başladı. Rus tur operatörleri Türkiye’ye tur fiyatlarında 6 Kasım’dan itibaren euro kullanmaya başladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)’un açıklamasında euro ödemenin dolar karşısında daha avantajlı olduğu belirtildi. Dolar cinsinden olan önceki fiyatların otomatik olarak euroya eşitlenmeyeceği de ifade edildi.

Rus tur operatörleri Türkiye turlarında euro kullanmaya başladı

ATOR’dan yapılan açıklamada, tur operatörleri döviz kurunun değiştirilmesinin sebebi olarak Türk otellerinin fiyat politikasını gösterdiler. Şu anda otellerin çoğunda Avrupa piyasasına yönelmenin bir işareti olarak fiyatlar euroya çevrilirken, euroya geçişin tur paketlerinin fiyatlarını ciddi anlamda etkilemeyeceğini belirtildi.

ATOR açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İlk olarak dolar cinsinden olan önceki fiyatları otomatik olarak kimse euroya eşitlemeyecek. Rekabetin yüksek olduğu piyasa koşullarında bu kimse için karlı olmayacaktır. İkincisi euro ödeme dövizi olarak dolar karşısında daha avantajlı.”

Bu yenilikten bağımsız olarak 2019 yılında Türkiye turlarında fiyat artışı bekleniyor. Tur operatörlerinin verilerine göre, Türk otelcileri önümüzdeki yaz sezonunda fiyatları yüzde 15 artıracaklar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ATOR, Euro ile ödeme, Euro kullanımı, Rus Tur Operatörleri, Rusya euro, Rusya Tur Operatörleri Birliği, Rusya turizm, Turizm, Türkiye turizm, Türkiye Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları