Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus bakandan vize serbestliğine yönelik açıklama geldi!

19 Kasım, 2018 | 14:14

Rus bakandan vize serbestliğine yönelik açıklama geldi!

Türkiye ile vize serbestliğine yönelik adımlar attıklarını söyleyen Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, hizmet pasaportu ve taşıt şoförlerine yönelik vize uygulamasına ilişkin tekliflerini ilettiklerini belirtti.

Rusya Enerji Bakanı Novak Türkiye’yle vize serbestliğine yönelik adımlar attıklarını söyledi. 1 Kasım’da Moskova’da başlayan Rusya ile Türkiye arasında vatandaşların seyahat edişini kolaylaştıracak görüşmeleri hale devam ederken, Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, hizmet pasaportu ve taşıt şoförlerine yönelik vize uygulamasına ilişkin tekliflerini ilettiklerini ifade etti.

Rus bakandan vize serbestliğine yönelik açıklama geldi

Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin geliştirilmesi adına, vatandaşların ve iş insanlarının vize serbestliğine yönelik adımlar attıklarını açıklayan bakan Novak, bu sene Türkiye’yi ziyaret eden Rus turist sayısında rekor kırılacağını söyledi.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Moskova Turları sizi bekliyor.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 4,7 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret ederken, bu rakamın 2018’de 6 milyona ulaşmasını beklediklerini sözlerine ekleyen Rusya Enerji Bakanı Novak, Türk turistlerin de Rusya’yı daha fazla ziyaret etmesini beklediklerinin altını çizdi.

Ağustos ayında bir araya gelen Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov belirli kategorilerdeki vatandaşlara yönelik vize rejimini karşılıklı olarak kolaylaştıracaklarını duyurmuşlardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus Turist, Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk turist, Türkiye Rusya, Vize görüşmeleri, Vize serbestisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları