Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rum Turistlerin KKTC’deki Harcamaları Açıklandı

16 Ağustos, 2017 | 09:56

Kıbrıslı Rumların Harcamları

 

Fileleftheros’da,  Kıbrıslı Rumlar’ın, KKTC’deki otellerde kredi kartıyla yaptıkları harcamalar; Rum basınında yer aldı.

Fileleftheros gazetesi, kredi kartlarıyla ilgili verileri düzenli olarak paylaşan JCC şirketinin verilerine dayanarak Kıbrıslı Rumlar’ın, KKTC’deki harcamalarını aktardı.

Habere göre Kıbrıslı Rumlar sadece Temmuz ayında, KKTC’deki otellerde bin 589 kredi kartı işlemiyle 361 bin 101 Euro harcama yaptı.

2017 yılı boyunca ise Kıbrıslı Rumlar oteller için 3 milyon 100 bin Euro harcadı.

Kıbrıslı Rumlar’ın genellikle Girne ve Bafra’daki otelleri tercih ettiğine dikkati çeken gazete, Kıbrıslı Rumların en çok harcama yaptığı yerlerden birinin de kumarhane olduğunu, Temmuz ayına kadar kredi kartıyla 485 bin 625 Euro; sadece Temmuz ayında ise 220 bin Euro harcama yapıldığını belirtti.

İnternet üzerinden Türkiye için uçak bilet alımında da artış gözlemlendiğini belirten gazete, 2017 için uçak biletleri için kredi kartıyla 283 bin Euro, sadece Temmuz ayında ise bunun için 72 bin Euro harcama yapıldığını yazdı.

Habere göre KKTC’den alınan konfeksiyon ürünlerinde de artış gözlemlenirken, 2017 yılının yedi ayı için kredi kartıyla 360 bin Euro, sadece Temmuz ayı için ise 63 bin Euro harcandı.

Gazete Kıbrıslı Rumlar’ın, KKTC’de süpermarket-bakkal alış verişi de yaptıklarını, bunun için ise bugüne kadar kredi kartıyla 210 bin Euro harcama yapıldığını yazdı.

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kıbrıslı Rumlar, Kırbıs, KKTC,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları