Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ruhsatsız Asude Tatil Köyü yıkıldı

21 Mayıs, 2010 | 14:44

Yalova’da, TİGEM arazisi üzerinde ruhsatsız olarak yapıldığı belirlenen Asude Tatil Köyü, belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın da ortağı olduğu Turkuaz Turizm İşletmesi, 2003 yılında yapılan protokolle araziyi 10 yıllığına kiralamıştı.

Burasını Asude Tatil Köyü olarak işleten şirket, sözleşmeye aykırı olarak kaçak bir otel yaptı. Yalova Belediyesi binayı mühürleyip yıkım için işletmeye süre tanımıştı. Verilen mühletin sona ermesine rağmen hiçbir yıkım yapılmazken, ek bölümlerin de yapıldığı tespit edildi. Sabah erken saatlerde söz konusu yere gelen belediye ekipleri, çevik kuvvet nezaretinde binayı yıktı.

Turkuaz Turizm İşletmesi yetkilileri, yıkımı takip etmek için bölgeye gelen Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Özsümer ve Nurettin Yılmaz’dan yıkımın 2 gün ertelenmesi ve içerideki soğutma tesisatı ve elektrik tesisatının sökülmesi için zaman tanınması talebinde bulundu.

Ahmet Özsümer, yıkım tebligatının günler öncesinden yapıldığını ve yeterli zaman verildiğini hatırlatarak bu teklifi kabul etmedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Asude Tatil Köyü, Asude Tatil Köyü Haberleri, Asude Tatil Köyü Yalova, Asude Tatil Köyü Yıkıldı, Ruhsatsız Asude Tatil Köyü, Ruhsatsız Tatil Köyü, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yalova Asude Tatil Köyü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları