Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rotayı Güney Kore’ye çeviren TÜROFED, protokol imzaladı!

27 Kasım, 2018 | 13:12

Rotayı Güney Kore'ye çeviren TÜROFED, protokol imzaladı!

Güney Kore Otelciler Birliği’nin daveti üzerine fuara katılan TÜROFED ile Güney Kore Otelciler Birliği arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Kore Turizm Organizasyonu Yöneticisi Lee Jaesang ile birlikte fuara katılan Osman Ayık, Türkiye’nin Güney Kore Büyükelçisi Ersin Erçin ve THY Seul Büro Müdürü Mehmet Gurulkan’ın katılımıyla Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED ile Güney Kore Otelciler Birliği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Rotayı Güney Kore’ye çeviren TÜROFED, protokol imzaladı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yaptığı açıklamada, ikili görüşmelerin oldukça yapıcı geçtiği, iki ülke turizmcilerinin turizm alanındaki tecrübelerini paylaşma konusunda iş birliğinin sürdürülmesi konusunda anlaşma sağladığı ifade edildi.
TÜROFED’den yapılan açıklamaya göre ayrıca, başkan Ayık’ın Güney Kore Otelciler Birliği Başkanı Yong-Jong Yoo’yu Türkiye’ye davet ettiği de belirtildi.

Ayık, bakan Ersoy ile bir araya geldi

Ziyaretin ardından Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Yöneticisi Lee Jaesang ile birlikte fuara katılan Osman Ayık İstanbul Lütfi kırdar Kongre Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile bir araya gelerek, hem fuar hem de Güney Kore turizmi hakkında bilgiler paylaştı.

İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda bakan Mehmet Ersoy’un en kısa zamanda seyahat programına Güney Kore’yi ekleyeceğini açıklayarak, yeni pazarlara her zaman açık olduklarını dile getirdiği söyledi.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Seul Güney Kore Turları sizi bekliyor.

Yapılan ziyarette ayrıca, Kyung Hee Üniversitesi ile TÜROFED arasında işbirliği protokolü imzalandı. Güney Kore’de gerçekleştirilen Korea Industry Job Fair’de yapılan protokol kapsamında; eğitim, öğrenci değişimi ve staj gibi programların yanı sıra karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi açısından da eğitim, araştırma ve teknoloji alanlarında bilgi alışverişi yapılması sağlanacak. Protokol TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve Kyung Hee Üniversitesi Otel ve Turizm Fakültesi Dekanı Dae Kwan Kim tarafından imzalandı.

Yapılan protokol uyarınca Türkiye’de turizm alanında eğitimi veren üniversiteler ile kardeş üniversite projesi kapsamında bilgi alışverişi, karşılıklı staj ve eğitim alanında işbirliği yapılmasına karar verildi. Çalışmanın ise öncelikle Antalya’dan başlatılması konusunda anlaşmaya da varıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Kore, Güney Kore Otelciler Birliği, Kyung Hee Üniversitesi, Lee Jaesang, Mehmet Ersoy, Osman Ayık, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜROFED, TÜROFED başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları