Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rotana Otel Kulesi inşaatı başlıyor

18 Ağustos, 2010 | 10:14

Ürdün’ün Abdali bölgesinde inşa edilecek ve 93,7 milyon dolara malolacak Rotana Otel Kulesi’nin inşaatını Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi merkezli Arap İnşaat Şirketi üstlendi.

Kule, 2013’te tamamlandığında 188 metre ile Ürdün’ün en yüksek binası ünvanını alacak.

Beş yıldızlı Rotana Oteli, yaklaşık 67 bin metre karelik alan üzerine kurulacak. Yedi kat zemin otoparkına 180 araç sığacak ve 50 katlı otelde 425 oda bulunacak. Otelde ayrıca müşterilerin kullanımı için spa, yüzme havuzu, restoranlar ve spor salonu inşa edilecek.

Genel müteahhit seçilen ve 1968 yılından bu yana Abu Dabi’de faaliyet gösteren Arap İnşaat Şirketi, kule inşaatının genelinden sorumlu olacak. Şirket yönetim kurulu başkanı Mahir Merehbi, son ihaleyi almaktan memnunluk duyduklarını ve Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan ve Katar’ın ardından Ürdün’de de modern bir kule inşa edeceklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güneydoğu Bölgesi Turizm, Rotana Otel Kules İnşaatı, Rotana Otel Kulesi, Rotana Otel Kulesi Abdali Bölgesi, Rotana Otel Kulesi İnşaatı Başlıyor, Rotana Otel Kulesi Yapılacak, Rotana Oteli, Turizm Haberleri, Ürdün Rotana Otel Kulesi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları