Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roscosmos ve Siberia Airlines uzay üssü için anlaştı

27 Kasım, 2017 | 11:51

 

Rusya Uzay Ajansı Roscosmos ile ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden Siberia Airlines (S7), bir uzay üssü inşa etmek için anlaşma sağladı.

Izvestia gazetesinin haberine göre, Roscosmos’un ve S7 ile uzun zamandır süregelen işbirliğini şimdi uzayda bir üs kurarak devam ettirecek.

Kurulacak yeni kompleksin, Ay ve Mars uçuşlarında yakıt ve malzeme ikmali yapılacak bir yer olarak tasarlandığı öğrenildi.

S7 Grubu’nun yan kuruluşu olan bir şirketinin, ticari yüklerin ekvatoryal fırlatılması için mobil şekilde tasarlanan deniz platformu ile roket başlatma sistemi olan Sea Launch’a sahip olduğu açıklandı. S7’nin bu platformu 2016 ayında satın aldığı bildirilirken, Rusya Kozmonotlar Akademisi üyesi Andrey Ionin, bu anlaşmanın Rusya için eşi benzeri görülmediğini söyledi.

Andrey Ionin yaptığı açıklamada, “Bu, Rus uzay sanayinde özel bir şirketle yapılan ilk büyük anlaşma olacak. Aynı zamanda bu proje sadece Rusya için değil, yeni roket ve uzay sistemlerinin oluşturulmasını bakımından tüm dünya için eşsiz bir durum oluşturacak” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andrey Ionin, Ay, Mars, Roscosmos, Rusya Kozmonotlar Akademisi, Rusya Uzay Ajansı, S7, S7 Grup, Sea Launch, Siberia Airlines, Uzay Üssü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları