Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Romantik bir balayı için İtalya Balayı Turları

05 Temmuz, 2018 | 20:10

Romantik bir balayı seçeneği İtalya Balayı Turları…İtalya, balayında Avrupa’nın en romantik şehirlerinde unutamayacağınız bir tatil fırsatı sunuyor.

Avrupanın tarih kokak sokakları, romantik şehirleri, şirin sahil kasabaları; bir balayı turunda aradığınız tüm kriterler İtalya’da mevcut. Kanallar şehri Venedik’ten başkent Roma’ya, Floransa’dan modanın kalbi Milano’yo İtalya’da geçireceğiniz balayı tatili, yıllar sonra bile hafızalarınızdan silinmeyecek. Küçük ama bir o kadar da şirin sahil kasabalarında büyüleyici güzellikteki doğayla iç içe romantik bir balayı tatili de hayaliniz ise İtalya bunun için Avrupa’daki en uygun bölge.

 

Venedik Balayı Turları

İtalya’nın kanallar şehri olarak bilinen tarihi kenti Venedik, balayı çiftlerince en çok tercih edilen destinasyonlardan. Tarihi dokusunu korumayı başarmış nadir İtalyan kentlerinden Venedik’te bir balayında ne olması gerekiyorsa onun kat be kat fazlasını buluyorsunuz. Romantik bir gondol turuyla Venedik kanallarında gezinirken muhteşem manzaralar size eşlik ediyor. Venedik’te balayı için otel sıkıntısı çekmiyorsunuz. Zira şehirde pek çok tarihi saray lüks otellere dönüştürülmüş.

Floransa Balayı Turları

İtalya’nın bir başka tarihi şehri Floransa, balayı çiftleri için adeta bir cennet. Toskana’nın kalbi olarak lanse edilen Floransa, müzeler, saraylar ve anıtlarıyla; Michelangelo, Leonardo da Vinci ve diğer birçok sanatçının iz bıraktığı bir şehir. Kartpostal güzelliğindeki Toscana’nın başkenti olan Floransa, büyüleyici manzaraları, olağanüstü yöresel mahsulleri, köklü gastronomik gelenekleri ve eşsiz sanatsal mirasıyla balayı çiftlerine huzur ve mutluluk aşılamayı başarıyor.

Milano Balayı Turları

Milano denildiğinde akla ilk gelen şey kuşkusuz moda. Zaten şehir Avrupa’da modanın başkenti olarak anılıyor. Bununla birlikte La Scala Operası, cam kubbeli tarihi alışveriş merkezi, dünyaca meşhur katedrali Milano’yu Milano yapan yapılardan. İstanbul’dan uçuşla yaklaşık iki buçuk saat süren şehir, İtalya’nın kuzeyinde yer alıyor. Diğer İtalya şehirleri gibi, dar sokakları, balkonlu evleri, sakin bir kent merkezine sahip Milano, balayında huzur arayanlar için birebir. Yeşil parkların zorunlu olduğu Milano’da çevre süslemelerini hiç görmüyorsunuz. Balayında yolunuzu düşerse ziyaret etmeniz gereken başlıca mekanlar; Duomo Katedrali, Piazza Del Duomo Meydanı, Galleria Vittorio Emanuele II ve Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği isimli tablosunın asılı olduğu Dominiken Santa Maria della Gracia kilisesi olmalı.

Capri Adası balayı turları
İtalya’nın Capri Adası balayı turları için en ideal noktalardan. Etrafınızı saran limon ağaçlarının mis gibi kokusunu içinize çekerek Capri sokaklarında yürüyebilirsiniz. Capri adasının romantik dokusu ve eşsiz manzaralarıyla unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz. Neredeyse tüm otellerin dekorasyonu balayı tatili için oldukça uygun.

Roma balayı Turları

Sayısız filme ve sanat eserine konu olan Roma, İtaya’nın başkenti ve balayının vazgeçilmez adresi. Roma, yüzyıllar boyunca sayısız edebiyat eserine konu olmuş büyüleyici bir şehir. Sokaklarında kaybolmaktan zevk alacağınız güzellikte bu şehir, sadece Avrupalı değil dünyanın bir çok coğrafyasından balayı çiftlerini ağırlıyor. Dünyanın en büyük amfi tiyatrosu Kolezyum’dan Pantheon Tapınağı’na Roma’da hemen her yol bir tarihe açılıyor. Eşsiz mimarisi, meşhur günbatımları, lüks ve klasik otelleriyle balayında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir şehir Roma.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, Balayı Otelleri, Balayı turu, İtalya, İtalya Balayı, italya balayı otelleri, İtalya sahilleri, Roma balayı, Venedik, Venedik Balayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları