Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma’nın Simgesi Aşk Çeşmesi Bozuk Para Rekoru Kırdı

19 Nisan, 2017 | 13:40

Roma’nın Simgesi Aşk Çeşmesi Bozuk Para Rekoru Kırdı

Aşk şehri Roma’nın simgelerinden olan Trevi Çeşmesi, bozuk para rekoru kırdı.

İtalya’nın başkenti Roma’da görülmesi gereken yerlerin başını çeken Aşk Çeşmesi yani Trevi, geçen yılki hasılatıyla dudak uçuklattı. 2016 yılında Aşk Çeşmesi ‘ne atılan bozuk paraların toplamı 1.4 milyon avroyu buldu.

Aşk Çeşmesi ’nden çıkan 1.4 milyon avro farklı kurumlara bağış yapılıyor. Buradan toplanan paralar evsizler için yiyecek, mülteciler için barınma olanakları gibi çeşitli alanlarda kullanılıyor.

Müzelerden Fazla Para Kazandırdı

Türkçede Aşk Çeşmesi olarak bilinen Roma’daki Trevi Çeşmesi, şehirdeki saray müzelerinin kazancının toplamından 1,1 milyon avro daha fazla kazandı. Turistler çeşmeye para atma geleneğini sadeve avro olarak değil Dolar ve Yen gibi farklı para birimleriyle de gerçekleştiriyor.

Aşk Çeşmesi ’ne Bozuk Para Nasıl Atılır?

Dileğinizin gerçekleşmesi için Aşk Çeşmesi ‘ne para atmanın çeşitli yolları bulunuyor. Sırtınızı Aşk Çeşmesi ’ne dönüp sağ elinizdeki parayı, sol omzunuzun üzerinden çeşmeye fırlatmak, dileklerin gerçekleşmesi için kullanılan yöntemler arasında en çok bilineni.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aşk Çeşmesi, İtalya, Roma, Trevi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları