Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma’nın Simgesi Aşk Çeşmesi Bozuk Para Rekoru Kırdı

19 Nisan, 2017 | 13:40

Roma’nın Simgesi Aşk Çeşmesi Bozuk Para Rekoru Kırdı

Aşk şehri Roma’nın simgelerinden olan Trevi Çeşmesi, bozuk para rekoru kırdı.

İtalya’nın başkenti Roma’da görülmesi gereken yerlerin başını çeken Aşk Çeşmesi yani Trevi, geçen yılki hasılatıyla dudak uçuklattı. 2016 yılında Aşk Çeşmesi ‘ne atılan bozuk paraların toplamı 1.4 milyon avroyu buldu.

Aşk Çeşmesi ’nden çıkan 1.4 milyon avro farklı kurumlara bağış yapılıyor. Buradan toplanan paralar evsizler için yiyecek, mülteciler için barınma olanakları gibi çeşitli alanlarda kullanılıyor.

Müzelerden Fazla Para Kazandırdı

Türkçede Aşk Çeşmesi olarak bilinen Roma’daki Trevi Çeşmesi, şehirdeki saray müzelerinin kazancının toplamından 1,1 milyon avro daha fazla kazandı. Turistler çeşmeye para atma geleneğini sadeve avro olarak değil Dolar ve Yen gibi farklı para birimleriyle de gerçekleştiriyor.

Aşk Çeşmesi ’ne Bozuk Para Nasıl Atılır?

Dileğinizin gerçekleşmesi için Aşk Çeşmesi ‘ne para atmanın çeşitli yolları bulunuyor. Sırtınızı Aşk Çeşmesi ’ne dönüp sağ elinizdeki parayı, sol omzunuzun üzerinden çeşmeye fırlatmak, dileklerin gerçekleşmesi için kullanılan yöntemler arasında en çok bilineni.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aşk Çeşmesi, İtalya, Roma, Trevi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları