Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma yılbaşı için hazır (Video)

13 Aralık, 2014 | 12:05

Yaklaşan noel ve yılbaşı öncesi değişik figürlü süslemelerle donatılan Roma sokakları, renkli görüntüsü ile kendine hayran bırakıyor.

Yılın son günlerinde İtalya’da yeni yıl heyecanı sokakların yılbaşı ve Noel için süslenip ışıklandırılmasıyla başladı. NationalTurk’ün haberine göre; Ülkenin başkenti Roma’nın tarihi kent merkezindeki pek çok sokak çeşitli figür ve renklerdeki ışıklı süslerle donatılırken, başkentin en işlek caddelerinden biri olan ve Venedik meydanı ile Popolo meydanını birbirine bağlayan yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki Corso caddesine her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılan süslemeler dikkati çekti.

Gelecek yıl ülkenin en büyük kenti Milano’da EXPO fuarına ev sahipliği yapacak olan İtalya, başkentin en işlek caddesinin yılbaşı süslemesinde EXPO katılımını teyit eden, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 144 ülkenin bayrağına yer verdi. Ülkelerin bayrakları alfabetik sıraya göre dizilirken, caddenin Venedik meydanındaki girişi olan ilk sırada ev sahibi İtalya ve AB bayrağı yer aldı. Türk bayrağı ise caddenin Popolo meydanına uzanan kısmında bulunuyor.

Roma Christmas Turları İçin Tıklayın

Farklı milletlerin bayraklarının yer aldığı süsleme büyük ilgi çekerken, Roma’ya gelen turistler kendi ülkelerinin bayraklarını bularak onun altında fotoğraf çektiriyor. Tarihi şehir merkezindeki bu süslemelerin yanı sıra ilgi çeken bir diğer nokta ise yaklaşık 60 metre uzunluğa sahip Noel ağacının yerleştirildiği Venedik meydanı.

Baştan aşağı ışıklandırılan ve arkasında Vittorio Emmanuele Anıtı ile hoş bir görsel bütünlük oluşturan ağacın önünde Romalılar ve turistler fotoğraf için poz veriyor. İtalyan başkentindeki süslemeler, yeni yılın ilk haftalarına kadar kalacak.

Roma Yılbaşı Turları İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Turları, İtalya Turu, italya yılbaşı 2015, italya yılbaşı turu, Milano, Milano İtalya, Roma, Roma christmas, roma christmas video, Roma İtalya, Roma Noel, Roma Noel turu, Roma Turu, roma video, Roma yeni yıl, Roma yılbaşı, roma yılbaşı video, Venedik meydanı, Venedik meydanı roma, Venedik Yılbaşı, Yılbaşı Turları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları