Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İşte Roma’nın yeni Kolezyum’u

29 Mart, 2014 | 22:31

İtalya Serie A takımlarından Roma’nın yeni stadyumu, kentin tarihi simgelerinden Kolezyum’un modern konseptli hali olacak. Roma Kulüp başkanı James Pallotta ve Roma Belediye Başkanı Ignazio Marino’nun katıldığı törenle sarı kırmızılı taraftarlara yeni stadyum projesi açıklandı.

roma-yeni-stadyum

NationalTürk’ün haberine göre, Törende konuşan Başkan Pallotta yeni stadyum projesinde herhangi bir kamu kaynağının kullanılmayacağını vurgulayarak “Stadın yapımı 2 yıl sürecek ve bu süreçte birçok kişiye istihdam olanağı sağlanacak. Olimpiyat Stadı, Roma’ya çok önemli bir şekilde ev sahipliği yaptı ama miadını doldurdu. Roma taraftarları ve kent yeni bir stada ihtiyaç duyuyor. Bu, takım, kent ve ülke için büyük bir fırsat” ifadelerini kullandı.

roma

Pallotta Roma’nın yeni stadının kapasitesinin 52 bin 500 olacağını ancak 60 bine kadar genişletilebileceğini dile getirerek “‘Roma’yı dünyanın yeni lider takımlarından biri yapmak için stada ihtiyacımız var ve bunu yapmak zorundayız” dedi. Stadın ABD’li mimarı Dan Meis ise yeni stadın Roma kentinin tarihi simgelerinden biri olan Kolezyum’un modern konseptli yeni bir hali olacağını dile getirerek, “Yeni stat ile Kolezyum’un ihtişamını ve gücünü yeniden canlandırmak istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

roma-yeni-stat-kolezyum

Mimar Meis, Olimpiyat Stadı’ndan farklı olarak tribünlerin sahaya daha yakın olduğu bir model geliştirdiklerini ve Roma’nın ateşli taraftarlarının bulunduğu “Curva sud” olarak anılan kale arkası tribünün de 14 bin kişilik olacağı bilgisini verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AS Roma, İtalya Ligi, James Pallotta, Kolezyum, Kolezyum italya, Roma, Roma İtalya, Roma Kolezyum, Roma Kulüp başkanı, Roma Kulüp başkanı James Pallotta, Roma serie a, roma stat, roma yeni stad, roma yeni stadyum, roma yeni stadyum projesi, roma yeni stat, romanın yeni stadı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları