Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma Türk Filmleri Festivali için geri sayım başladı

23 Mart, 2015 | 18:45

Ferzan Özpetek’in Onursal Başkanlığını yapacağı 4’üncü Roma Türk Filmleri Festivali, 15-19 Nisan tarihlerinde düzenlencek.

NationalTurk’ün haberine göre;

Festival hazırlıklarını değerlendiren Özpetek, festivalin bir daha yapılmayacağı endişesi taşıyan çok sayıda sinemaseverin kendisine ulaştığını, bu bilincin festivalin gelenekselleşmesi bakımından önemli olduğunu anlattı.

Festivalde severek izlediği filmlerinin gösterileceğini belirten Özpetek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bu filmleri bir şekilde burada göstermek güzel. Bazı tanıdığım insanlar var birinden çıkıp diğerine giriyor. Bunları duymak, bilmek güzel. Gurur duyuyor insan” ifadelerini kullandı.

Daha önce Yavuz Turgul, Nuri Bilge Ceylan ve Yılmaz Güney’e verilen Festival Onur Ödülü’nün bu yıl Hümeyra’ya verileceğini açıklayan Özpetek, “Hümeyra, benim yıllardır çok beğendiğim, çok sevdiğim, oyunculuğu, şarkıcılığı, her şeyden çok insanlığı, hayata karşı olan tavrıyla çok takdir ettiğim bir insan” diye konuştu.

Festivalde 12 Türk filmi gösterilecek

Açılışı, 16 Nisan’da Çağan Irmak’ın “Unutursam Fısılda” filmiyle yapılacak festivalin gala gecesini Mehmet Günsür sunacak.

Festival kapsamında, Unutursam Fısılda, Neden Tarkovski Olamıyorum, Bir Varmış Bir Yokmuş, Sesime Gel, Düğün Dernek, Pek Yakında, Dedemin İnsanları, Bir Fincan Türk Kahvesi, Nar Zamanı, Dün Bugün Yarın, İrme ve Bir Maç Günlüğü Romalı sinemaseverlerle buluşacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ferzan Özpetek, Ferzan Özpetek Filmleri, Ferzan Özpetek İtalya, Ferzan Özpetek italya roma, Ferzan Özpetek kimdir, Ferzan Özpetek roma, Ferzan Özpetek roma film festivali, Nuri Bilge Ceylan, Roma Film Festivali, Roma Film Festivali filmleri, Roma İtalya, Roma Türk Filmleri Festivali, Yavuz Turgul,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları