Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma Türk Filmi Festivali Av Mevsimi ile başladı

24 Eylül, 2011 | 11:31

Roma Türk Filmi Festivali Av Mevsimi filmi ile başladı. “Mamma li Turchi” Anneciğim Türkler geliyor sloganıyla düzenlenen Roma Türk Filmi Festivali büyük ilgi görüyor.

Roma Türk Filmi Festivali Av Mevsimi filmi ile başladı. “Mamma li Turchi” Anneciğim Türkler geliyor sloganıyla düzenlenen onursal başkanlığını Ferzan Özpetek ’in yaptığı festivalin açılışına Şener Şen ve Cem Yılmaz da katıldı.

Ekim ayında Ferzan Özpetek’in filminde rol alacak olan Cem Yılmaz, kentin caddelerinde eserin çekileceği mekanlarda gezerek ısınma turları attı. Cem Yılmaz, halen senaryosu yazılmakta olan filmde Ferzan Özpetek’in yönetiminde oynamaktan büyük heyecan duyduğunu belirterek “Kendisi ile Antalya Film Festivali’nde tanıştık. Jürideydi ve işini ciddiyetle yapıyordu. Onun için şimdi başıma gelebilecekleri anlar gibiyim, işimiz zor” dedi.

Roma Türk Filmi Festivali ‘nde  konuşan Cem Yılmaz sinemayı sevdiğini fakat sahnede seyirciyle bire bir olmayı daha çok sevdiğini belirtirken  “Sinemada senaryosunu yazıp yönettiğim ve ve oynadığım yapıtları seviyorum. Bugüne kadar beyaz perdede en sevdiğim filmim ise Hokkabaz.” dedi.

Esprileri ile İtalyanların da kalbini kazanan Cem Yılmaz çok samimi açıklamalarda bulunarak  Monica Bellucci ile olan film projesi hakkında “Monica Bellucci gerçekten olağanüstü etkileyici, çekici, ilginç bir kadın. Onunla kim film çevirmek istemez ki” dedi. Ayrıca Cem Yılmaz en çok sevdiği kadın oyuncunun ise Cate Blanchett olduğunu söyleyerek “Valla onu görmeye Avustralya’ya bile giderim” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Film Festivali, Av Mevsimi, Cate Blanchett, Cem Yılmaz, Ferzan Özpetek, Mamma li Turchi, Monica Bellucci, Roma Türk Filmi Festivali, Roma Türk Filmi Festivali Av Mevsimi, Roma Türk Filmi Festivali Cem Yılmaz, Şener Şen, ürk Filmi Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları