Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma Türk Film Festivali Bir Zamanlar Anadolu ‘da ile bitti

27 Eylül, 2011 | 14:47

Bu sene Roma ‘ da ilki gerçekleştirilen Roma Türk Film Festivali Şener Şen ve Cem Yılmaz ‘ın baş rollerini oynadığı Av Mevsimi ile başlamıştı. Festival Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nden dan ödülle dönen filmi, ‘Bir Zamanlar Anadolu’da ‘ ile son buldu.

Roma’da ilki gerçekleştirilen Roma Türk Film Festival i’nin kapanışı da, açılış gecesinde olduğu gibi İtalyan sinema seyircisinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bu yıl ilki düzenlenen Roma Türk Film Festivaline damgayı Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nden dan ödülle dönen filmi, ‘Bir Zamanlar Anadolu’da filmi vurdu.

Roma Türk Film Festivali kapanış gecesinin filmi Türkiye ‘de de  vizyona yeni giren  ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’,  Türklerin olduğu kadar İtalyan basınının da ilgisini çekti. Ferzan Özpetek, kapanış töreni için İstanbul ’dan gelen kapanış filminin yapımcısı Zeynep Özbatur Atakan ’ı, gösterim öncesi sahneye davet etti. Genç ve başarılı bir yapımcı olarak İtalyanlara tanıştırdığı Zeynep Özbatur Atakan, yurtdışında Türk filmlerine yeni bir platform yarattığı için Ferzan Özpetek ’e ve Serap Engin ’e teşekkür etti.

Festival sonrası aralarında  Şener Şen, Ferzan Özpetek, Cem Yılmaz, Mehmet Günsür ve İtalyan sinemasının önemli isimlerinin de bulunduğu davetliler festival ekibi ile Roma Büyükelçiliği ’nde, Büyükelçi Hakkı Akil’in verdiği yemeğe katıldılar. İlgiden oldukça memnun görünen oyuncular yemek boyunca festival hakkında sohbet ettiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bir Zamanlar Anadolu’da, Cannes Film Festivali, Cem Yılmaz, Ferzan Özpetek, Mehmet Günsür, Nuri Bilge Ceylan Cannes Film Festivali, Roma Türk Film Festivali, Roma Türk Film Festivali Bitti, Şener Şen, Türk Film Festivali,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları