Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma’da Türk Film Festivali

15 Eylül, 2013 | 12:53

Roma-turk-film-festivali Digiturk’ün sponsorluğunu üstlendiği, Roma Türk Film Festivali, 26-29 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da yapılacak.

Digiturk’ten yapılan açıklamaya göre, Yönetmen Ferzan Özpetek’in onursal başkanlığını üstlendiği festivalde bu yıl 15 Türk filmi sahne alacak.

Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşecek.

Festival boyunca Türk Sinemasının prodüksiyonları ile birlikte genç sinemacıların ödüllü ve dünya festivallerinde sahne almış yapımları da izleyiciyle buluşacak.

İlki 2011 yılında düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü yapılacak festivalin en önemli amacı ise; Türk Sineması ile İtalyan Sinemasının destekçilerini bir araya getirerek ortak projeler üretmesini sağlamak.

Roma Türk Film Festivali’nin gala geccesinin sunuculuğunu ise Hazal Kaya ile Mete Horozoğlu yapacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Digiturk, Digiturk film, Ferzan Özpetek, Hazal Kaya, Hazal Kaya Roma, İtalya, İtalya başkenti, İtalya etkinlik, İtalya film festivali, İtalya Haberleri, İtalya Roma, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mete Horozoğlu, Roma, Roma Türk Film Festivali, Türk Film Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları