Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma turistlerine minik uyarı

05 Ekim, 2012 | 13:52
Roma Tatili : Audrey Hepburn'un unutulmaz İspanyol Merdivenlerin'de dondurma yeme sahnesi artık yassah !

Roma Tatili : Audrey Hepburn'un unutulmaz İspanyol Merdivenlerin'de dondurma yeme sahnesi artık yassah !

Roma’da tarihi alanlarda dolaşırken bir şeyler yemek artık yasak! Roma’da İspanyol merdivenlerinde oturup leziz bir Roma gelatosu yeme zevki tarih mi oluyor?

Roma turistleri artık İtalya’nın başkenti Roma’da tarihi yerleri gezerken, bir şeyler yiyemeyecek. NationalTurk’un haberine göre Roma Belediyesi’nin aldığı kararla başta eski kent merkezi olmak üzere Roma’nın başlıca tarihi ve turistik kesimlerinde dolaşırken bir şeyler atıştıranlara 500 avroya varan cezalar kesilecek.

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Roma’da kenti gezerken İtalyan lezzetlerini tatma keyfi artık tarih oluyor. Sebep ise Roma Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu yeni yeme-içme yasağı

Roma’da İspanyol Merdivenleri’nde oturup gelato yeme zevki tarih olmak üzere

Kentin tarihi bölgelerini bir şeyler yiyerek dolaşmaya 25 avrodan başlayıp 500 avroya varan para cezaları getirildi.

Benzeri Venedik, Floransa veya Bolonya gibi başka tarihi ve turistik İtalyan kentlerinde de yürürlükte olan uygulama uyarınca Roma ‘da arkeolojik sitlerde dondurma, sandviç ve benzeri gıdalar tüketilemeyecek.

Eserlerin korunmasının yanı sıra temizlik giderlerinin azaltılmasına katkıda bulunacağı belirtilen uygulamayı anlamakta zorlananlar çoğunlukta.

İtalya’da bir kaç sene önce de bazı şehirler abur cubur ve sağlıksız yemek kültürü olan fast-food ile yabancı mutfak ürünlerini yasaklama kararıyla haber olmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Roma, Roma, Roma ‘da Dondurma Yemek, Roma Dondurması, Roma Fast Food, Roma Gelato, Roma İspanyol merdivenleri, Roma İtalya, Roma tarihi eserler, Roma Tarihi Yerler, Roma turları, Roma Yasak, Roma Yemek Yasağı, Romaya gidecekler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları