Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma’nın simgesi Kolezyuma’a zarar veren turiste ağır ceza

25 Kasım, 2014 | 14:01

İtalya’nın Antik Roma şehrini ziyaret ettiği sırada isminin baş harfini tarihi Kolezyum’a kazıyan Rus turist, yüklü bir para cezasına çarptırıldı.

Konu antik hazinelerine gelince, İtalyanlar için akan sular durur. İtalya’da tatil yapan 42 yaşında bir Rus turist, ziyaret ettiği Kolezyum’a sivri taşla isminin baş harfini kazırken yakalandı. Hürriyet’in haberine göre, 25 santimlik “K” harfini kazıyan Rus turist yargı önüne getirildi ve 4 yıl hapis ve 20 bin Euro’luk para cezasına çarptırıldı.

roma-kolezyum

Rus turistin son anda hapis yatmasından vazgeçildiyse de 20 bin Euro para cezasından kurtulamadı.

Roma İmparatorluğu’na ait en büyük amfi tiyatro olma özelliğini taşıyan Kolezyum aynı zamanda türünün dünyadaki en büyük örneği. Yılda 6 milyon turist tarafından ziyaret edilen Kolezyum’daki olay, bu sene yaşanan beşinci vandalizm vakası oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Turu, Kolezyum italya, kolezyum rus turist, Roma, Roma haberleri, Roma İtalya, Roma Kolezyum, Roma Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları