Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Roma Gezinizde Görülmesi Gereken 5 Coffee Bar

15 Temmuz, 2017 | 11:24

Caffe In Rome

 

İtalya’ya giden herkesin yolu bir kez Roma’dan geçmektedir. Geleneksel Roma gezisi dışında farklı bir deneyim ve gurme tat arayanlara, Roma’nın en iyi 5 Coffee Bar’ını tavsiye ederiz.

Roma Gezinizde Görülmesi Gereken 5 Coffee Bar

Roma kültürü, tarihi ve mutfağı ile İtalya’nın önde gelen önemli gezi yerlerindendir. Kolezyum, Vatikan, İspanyol merdivenleri ve bir çok kültürel yerleri görmenizin yanında İtalyan kültürünü yakından tanımanızda mümkün.  İtalya, mutfağı gibi kahveleriyle de ünlü bir yerdir.

 

İşte Kahve Sevenlere Roma Gezilerinde Görmeleri Gereken 5 Coffee Bar tavsiyesi;

 

Rosati Coffee Bar

Rosati Coffee Bar

Roma’nın en ünlü cafe barı olarak ün yapmış Rosati Coffee Bar, ferforje masalar ,1920’lerin eski ahşap dekorları ve mermer zeminlere sahip sofistike, sıcak bir ambiyans yaratılmıştır.  Rosati cafe, Roma’daki en iyi kahve barıdır. Espresso’yu sevenler için önerilir.

 

Bramante’s Cloister Café Bistrot

Bramantes Bistrot

Bu Cafe’de Espresso özel bir cam kökü aroması ile servis edilmektedir. Cafe adını da aldığı, Rönesans döneminde mimarlarında Bramante’nin adı verilmiş kilisenin içinde yer alıyor. Dizaynı bistro masalar üzerine kurulmuş.

 

 Caffé Greco

Caffe Greco

İspanyol merdivenlerinin tam önünde yer alan ve Avrupa’nın en eski kahve bar’ı olarak bilinen Caffe Greco, ünlü Goethe, Gogol ve Andersen’in sık uğradığı bir yer olarak ün yapmıştır. Klasik tabloların için, muhteşem dizaynın içinde kahvenizi yudumlaya bilirsiniz. Önerilen kahve ise Espresso.

 

Canova

Canova Caffe

Canova, dışarıda masalarda ve Roma’nın en görkemli ve etkileyici meydanlarından biri olan Piazza del Popolo’dan geçen insanları izlerken kahvenizi yudumlayabilirsiniz. İçeride, parlayan, yenilenmiş iç mekanlar, piyano bar ve iç bahçe ile göz kamaştırıcı. Kahve makinalarının basıncı ve temizliği her gün yapılmaktadır.

 

Sciascia Cafe

Sciascia Caffe
Sciascia Cafe, kahve çekirdeği ile süslenmiş olan bar tezgahından, el yapımı kahveler içeceklerine kadar burada kesin bir retro atmosfer var. Tatmanız gereken kahveler ise koyuçikolata şurubu içeren Gran Caffe, Cioccolato Freddo’yu denemeniz gerekmelidir. Sciascia Cafe 1919’dan beri Roma’da kahve yapmakta olan Cafe’lerdendir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Coffee, İtalya Cafe, İtalyan Kahvesi, Roma, Rome,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları