Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Robotların işlettiği ucuz otel Japonya’da hizmete girdi

22 Temmuz, 2015 | 07:17

Robotların işlettiği ucuz otel Japonya Robotların işlettiği Henn na (Türkçe karşılığı Tuhaf) isimli ucuz otel, Japonya’da hizmete girdi.

Müşterileri kapıda bir dinozorun karşıladığı otelde, giriş-çıkış işlemleri dahil her şey robotlar tarafından yapılıyor. Nagasaki Sasebo’daki otelde robot resepsiyon memurları ve İngilizce konuşan dinozor robotun yanı sıra, Japonca konuşan bir android de bulunuyor.

Giriş işlemlerinde yüz tanıma teknolojisi kullanılıyor ve müşteriler dokunmatik ekrana isimlerini giriyorlar. Müşteriler, bavullarını oda numaralarını yazarak robotlara teslim ediyor. BBC Türkçe’nin haberine göre; Otelin odalarında ışıkları yakıp söndürmek için düğme yok. Konuklar bunun için lale şeklindeki robot Tuly’ye komut vermek zorunda. Tuly ayrıca saati ve hava durumunu da söylüyor.

Sensörler, vücut ısısını algılayarak odanın sıcaklığını ayarlıyor. Otelin vestiyerinde, araba fabrikalarındakine benzer bir robot çalışıyor. Müşteriler, bavullarını bir yuvaya yerleştiriyor. Bavul bir kutuya konuluyor ve daha sonra robot tarafından rafa yerleştiriliyor.

Huis ten Bosch eğlence parkının bir parçası olan otelde bir gecelik oda fiyatı 9 bin yenden (73 dolar) başlıyor. Bu, Japonya standartları için çok düşük bir rakam. Parkın kurucusu Hideo Sadawa personelin robotlardan oluşmasının maliyeti aşağı çektiğini söylüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Henn na, Henn na japonya, Henn na oteli, Henn na robot otel, Japonya, Japonya otel, Japonya Otelleri, Japonya robot otel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları