Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Robotlar Venedik su kanallarını keşfedecek

10 Kasım, 2015 | 13:07

venedik İtalya’nın turizm kenti Venedik’in tarihi su kanalları robotlarla araştırılacak.

Avrupa ve İtalya ‘da tarihi dokusunu korumayı başarmış nadir kentlerden Venedik, bilindiği üzere kanalları, gondol turları ve tarihi köprüleriyle ünlü.

Balayı çiftlerince de sıklıkla tercih edilen şehir, dünyanın en renkli festivali Venedik Karnavalı ‘nın da ev sahibi. Şehri özel kılan bir diğer özellik ise tarihi su kanalları. Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği kanallar, SubCULTron adı verilen projede farklı türlerde 120 adet robot tarafından detaylı bir biçimde incelenecek.

4.55 milyon dolar bütçesi olan proje kapsamında robotlar, şehrin altındaki su kanallarına girerek araştırma yapacak. Araştırmanın amacı ise çevresel etkilerin su kanallarını nasıl değiştirdiğini bulmak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik Balayı, Venedik Gondol, Venedik italya, Venedik Kanalları, Venedik robot, Venedik su kanalları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları