Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

RLHC Hotels, Otel Projelerindeki Konseptleri Hard Rock’a Çaldığı İddiasıyla Dava Açtı

18 Temmuz, 2017 | 15:15

Red Lion Hotels Corporation

 

Red Lion Hotels Corporation (RLHC), otel devinin yeni projelerinden birkaç fikrini çaldığını iddia ederek Hard Rock International’a karşı dava açtı.

RLHC Hotels, Otel Projelerindeki Konseptleri Hard Rock’a Çaldığı İddiasıyla Dava Açtı

RLHC’ye göre, Hard Rock’ın yeni Reverb markasının üç yıl önce başlatılan yeni proje  Hotel RL markasından alıntı olduğunu iddia ediyor.

RLHC iddiasına göre, Hard Rock Reverb markası da, benzer bir mobil check-in işlemi, canlı eğlence mekanında stadyum tarzı oturma, bir lobi bar ve benzeri gibi dizaynları Hard Rock Hotel’in çaldığını kanıtladığına dair birkaç örnek veriyor.

Her iki zincirin de otel çeşitleri yeni projeleri gelecek odaklı gelişmekte olan diğer otel markalarında bulunabilmesine rağmen, hem RLHC hem de Hard Rock’ın kendi markalarını geliştirmek için aynı marka grubuna (The Gettys Group) danışıldığı dikkati çekiyor.

RLH Corp, yasal ücretler ve masrafların yanı sıra telafi edici tazminatlar, bir önlem ve Hard Rock’ın Reverb markasının karlarını istiyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hard Rock Hotel, Hard Rock Reverb, Red Lion Hotels Corporation,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları