Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

RLHC Hotels, Otel Projelerindeki Konseptleri Hard Rock’a Çaldığı İddiasıyla Dava Açtı

18 Temmuz, 2017 | 15:15

Red Lion Hotels Corporation

 

Red Lion Hotels Corporation (RLHC), otel devinin yeni projelerinden birkaç fikrini çaldığını iddia ederek Hard Rock International’a karşı dava açtı.

RLHC Hotels, Otel Projelerindeki Konseptleri Hard Rock’a Çaldığı İddiasıyla Dava Açtı

RLHC’ye göre, Hard Rock’ın yeni Reverb markasının üç yıl önce başlatılan yeni proje  Hotel RL markasından alıntı olduğunu iddia ediyor.

RLHC iddiasına göre, Hard Rock Reverb markası da, benzer bir mobil check-in işlemi, canlı eğlence mekanında stadyum tarzı oturma, bir lobi bar ve benzeri gibi dizaynları Hard Rock Hotel’in çaldığını kanıtladığına dair birkaç örnek veriyor.

Her iki zincirin de otel çeşitleri yeni projeleri gelecek odaklı gelişmekte olan diğer otel markalarında bulunabilmesine rağmen, hem RLHC hem de Hard Rock’ın kendi markalarını geliştirmek için aynı marka grubuna (The Gettys Group) danışıldığı dikkati çekiyor.

RLH Corp, yasal ücretler ve masrafların yanı sıra telafi edici tazminatlar, bir önlem ve Hard Rock’ın Reverb markasının karlarını istiyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hard Rock Hotel, Hard Rock Reverb, Red Lion Hotels Corporation,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları