Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rize’de ‘Turizm Kurultayı’ düzenlenecek

08 Aralık, 2010 | 16:57

Rize’de ‘Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Turizm Kurultayı’ düzenleneceği bildirildi.

Rizeliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Basa, söz konusu kurultayın 16–17 Aralık’ta Çayeli Kültür Merkezi’nde düzenleneceğini bildirdi. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Basa, kurultaya Karadeniz’e kıyısı olan Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan ve Türkiye’den turizmle yakından alakalı sivil toplum örgütlerinin katılacağını ifade etti.

Basa, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Ayrıca Moldova, Letonya, Almanya ve Filipinlerden gözlemci olarak katılımcı sağlanacaktır. Kurultayda, ‘Karadeniz’de görülmesi gereken 100 nokta’ teması işlenerek Karadeniz Bölgesi’nde turizm potansiyeli olan 100 nokta belirlenerek dünya ülkelerinin beğenisine sunulacaktır. Karadeniz’in geleceğinin önemli ekonomik ve sosyal sektörü olan turizmde ortak kararların alınması ve uygulanması açısından güçlü yerel sivil kuruluşlarının aktif olarak yer aldığı bir planlama sürecinin sektöre öncülük etmesinin yolu açılmış olacaktır. Kurultay, Karadeniz ülkelerinin turizm sektöründeki eylemlerinde eşgüdüm ve işbirliğinin sağlanmasına zemin hazırlayacak. Kurultayla birlikte Karadeniz kıyısal alan turizmi için ortak projeler üretilerek operasyonel ve verimli hale getirilerek turizmin bölgesel imajı güçlendirilecek ve ekonomik varlık haline dönüştürülmesinin yolu açılmış olacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gürcistan, Rize Kurultay, Rize Turizm, Rize Turizm Kurultayı, Romanya, Rusya, Ukrayna, Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları